Президент Азербайджану заявив про взяття під контроль села Мадагіз
Президент Азербайджану заявив про взяття під контроль села Мадагіз

Президент Азербайджану заявив про взяття під контроль села Мадагіз

Ільхам Алієв заявив про взяття під контроль села Мадагіз / фото УНІАН, Владислав Мусієнко

Про це президент Азербайджану Ільхам Алієв написав на сторінці в Twitter.

"Сьогодні азербайджанська армія підняла в Мадагізі прапор Азербайджану", - зазначив він.

Також, президент Азербайджану вирішив перейменувати населений пункт в іншу назву.

"З третього жовтня 2020 року я відновлюю історичну назву села Мадагіз. Відтепер воно знову буде називатися Суговушан", - написав Алієв.

Війна в Нагірному Карабасі: що відомо

  • Вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху. Сторони звинуватили одна одну у взаємних обстрілах, внаслідок яких є загиблі. У Вірменії та невизнаній республіці Нагірний Карабах оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію.
  • Азербайджан запровадив воєнний стан з 28 вересня.
  • Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонних розмовах із прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим закликала обидві країни до припинення вогню.
  • Рада Безпеки ООН закликала Вірменію та Азербайджан негайно припинити бойові дії.

Нагірний Карабах: історія конфлікту

Нагірно-Карабаська автономна область, що входила до складу Азербайджанської РСР, проголосила незалежність у вересні 1991 року. Азербайджан не визнав автономію НКР. Згідно з адміністративно-територіальним поділом республіки, територія, яку контролює НКР, є частиною Азербайджану. Міжнародна спільнота не визнала референдум.

У 1991-1994 роках в районі розгорнулися повномасштабні воєнні дії. Вірменія підтримала Нагірний Карабах у конфлікті з Азербайджаном. У 1994 році між Вірменією і НКР з одного боку та Азербайджаном з іншого було укладено Бішкекський протокол про припинення вогню. Однак біля лінії зіткнення продовжилися збройні конфлікти.

У квітні 2016 року ситуація загострилася, коли Азербайджан і Вірменія звинуватили одне одного у порушенні перемир'я. Тоді внаслідок стрілянини на кордоні загинули щонайменше кілька десятків людей.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олександр Топчій

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader