Як повідомляється на сайті військового відомства, в ході важких боїв 3 жовтня були зайняті населені пункти Суговушан і Талиш Тертерського району, село Ашагі Абдуррахманли Фізулинського району, села Мехділі, Чахирли, Ашагі Маралян, Шейбей і Гуйджаг Джебраїльского району.
Стверджується, що в ході боїв в Суговушан-Агдеринському напрямку було знищено 4 танки 77-го танкового батальйону Збройних сил Вірменії і 3 танки захоплені в якості трофеїв. 5 гірськострілецький полк ЗС Вірменії зазнав великих втрат в людях та техніці.
Міноборони Азербайджану також показало відео з зайнятих в ході боїв територій. ЗМІ країни також опублікували відео, на якому військові піднімають прапор Азербайджану в селі Суговушан.
Напередодні Президент Азербайджану заявив про взяття під контроль села Мадагіз.
Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо
- Вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан розпочали бойові дії в районі Нагірного Карабаху. Сторони звинуватили одна одну у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі. У Вірменії та невизнаній республіці Нагірний Карабах оголошено воєнний стан і загальну мобілізацію.
- Азербайджан ввів воєнний стан з 28 вересня.
- Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонних розмовах з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим закликала обидві країни до припинення вогню.
- Рада Безпеки ООН закликала Вірменію та Азербайджан негайно припинити бойові дії.
Нагірний Карабах: історія конфлікту
Нагірно-Карабаська автономна область, що входила до складу Азербайджанської РСР, проголосила незалежність у вересні 1991 року. Азербайджан не визнав автономію НКР. Згідно з адміністративно-територіальним поділом Республіки, територія, яку контролює НКР, є частиною Азербайджану. Міжнародна спільнота не визнала референдум.
У 1991-1994 роках в районі розгорнулися повномасштабні військові дії. Вірменія підтримала Нагірний Карабах у конфлікті з Азербайджаном. У 1994 році між Вірменією і НКР з одного боку і Азербайджаном з іншого був укладений бішкекський протокол про припинення вогню. Однак біля лінії зіткнення продовжилися збройні конфлікти.
У квітні 2016 року ситуація загострилася, коли Азербайджан і Вірменія звинуватили одна одну в порушенні перемир'я. Тоді в результаті стрілянини на кордоні загинули щонайменше кілька десятків людей.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Дмитро Захаров