Росія майже втрічі збільшила свою військову присутність у незаконно анексованому Криму за час окупації і продовжує політику колонізації півострова. Кремль намагається витіснити українців з півострова, використовуючи репресії.
Про це сказала заступниця міністра внутрішніх справ Еміне Джапарова 5 жовтня.
"Перед російським ФСБ і державою як такою стоїть декілька завдань, окрім того, що відбувся факт фізичної окупації і, як наслідок, чимало злочинів — такі, як мілітаризація півострова, коли, наприклад, Російська Федерація вкладає величезні кошти у модернізацію своєї військової присутності, всіх її компонентів — суша, земля, вода, коли РФ збільшує майже втричі свою військову присутність на українському півострові", — зазначила Джапарова.
Крім того, заступниця очільника МЗС каже, що репресіями Росія намагається витіснити українців з незаконно анексованого Криму, а на їхнє місце завезти й заселити росіян.
"З одного боку репресіями не тільки щодо кримськотатарського народу, а й щодо звичайних людей, яких називають "терористами" та "екстремістами", вичавлюються громадяни України. А з другого боку, завозять сотні тисяч громадян Російської Федерації", — додала вона.
Нагадаємо, раніше Еміне Джапарова розповіла про намір України провести "Кримський саміт" у межах міжнародної платформи щодо деокупації Криму взимку 2021 року. Одна з можливих попередніх дат – День опору Криму російській окупації 26 лютого. Ключовим завданням "Кримської платформи" є актуалізація теми деокупації півострова на найвищому міжнародному рівні. До перемовин мають намір запросити РФ, але в МЗС не очікують, що Кремль погодиться.
Відео Україна закликає світ посилити санкції проти Росії через вибори в окупованому Криму
Україна закликає світ посилити санкції проти Росії через вибори в окупованому Криму. В вітчизняному Міністерстві закордонних справ висловили протест у зв'язку із нелегітимним волевиявленням і наголосили - усі причетні до підготовки та проведення незаконного голосування нестимуть відповідальність за українським законодавством. Місцеві вибори у всій Росії тривали 3 дні - з п'ятниці до неділі.