Туреччина готова в разі необхідності надати Азербайджану будь-яку підтримку в будь-якій сфері.
Про це інформує APA.
"Сьогодні азербайджанський народ веде боротьбу за звільнення своїх земель і здатний на це, для цього у нього є сили і потенціал. Звичайно, Туреччина і турецький народ готові надати Азербайджану будь-яку підтримку в будь-якій сфері, якщо він цього потребуватиме", - заявив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу на зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у вівторок, 6 жовтня.
Своєю чергою, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до представника Білого дому, зачепивши питання використання турецьких винищувачів F-16 американського виробництва в Нагірному Карабаху. Він закликав пояснити, чи давали США F-16 для бомбардувань міст і селищ.
Воєнні дії в Нагірному Карабасі спалахнули в ніч проти неділі, 27 вересня. Хто їх спровокував – невідомо, сторони звинувачують одна одну. Цьому конфлікту вже понад 30 років. Юридично Нагірний Карабах належить Азербайджану, однак більшість населення там – вірмени.
Відео Підтримувані Вірменією сили закликають ОБСЄ визнати незалежність "Нагірно-Карабаської республіки"
Бої за Нагірний Карабах спалахують з новою силою. Азербайджан обвинувачує вірменські війська в обстрілі другого за величиною міста Гянджа. У Баку це називають відкритою провокацією, яка розширює зону бойових дій. Єреван усе заперечує. Тим часом, підтримувані Вірменією сили розповідають про обстріл азербайджанцями міста Степанакерт, так званої столиці спірної території. Й закликають ОБСЄ визнати незалежність їхньої самопроголошеної "Нагірно-Карабаської республіки". Запеклі бої в регіоні тривають уже понад тиждень. На вирішення конфлікту силами Мінської групи ОБСЄ сподіваються у Євросоюзі.