19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
"Мене поклали в їдальні": дніпрянка розповіла, як справляються з коронавірусом в 9-й лікарні
"Мене поклали в їдальні": дніпрянка розповіла, як справляються з коронавірусом в 9-й лікарні

"Мене поклали в їдальні": дніпрянка розповіла, як справляються з коронавірусом в 9-й лікарні

Стаціонар у лікарні був переповнений і люди вже лежали у коридорі \ фото УНІАН

Хвороба почалася з температури 39 градусів. Вона трималася 12 днів і весь цей час сімейний лікар лікував жінку по телефону. Таблетки не допомагали, тому 12 жовтня мешканку Дніпра з високою температурою забрали на швидкій і привезли до 9-ї лікарні.

За словами хворої Ірини Хоменко, черговий лікар сказала, що місць у лікарні немає і без діагнозу її не можуть покласти. Вона дала жінці направлення на рентген в поліклініку і відправила на вулицю. Того дня йшов дощ і хворій дніпрянці було дуже погано. Вона сіла на парапет і там зустрілася зі своєю сестрою, яка якраз в цей час лежала в лікарні з двостороннім запаленням, передає dp.vgorode.ua.

"Вона дотягла мене до свого ліжка, поклала і пішла лаятися в приймальний покій. Завдяки сестрі мене оформили в стаціонар в терапію", - зазначила пацієнтка.

Однак стаціонар був переповнений і люди вже лежали навіть у коридорі. Жінку в результаті поклали в їдальні на диванчик. Того ж дня їй зробили КТ і воно показало двосторонню пневмонію з ураженням легень 40%. Сатурація була низька, тому дніпрянці постійно потрібен був кисень. 

"У відділенні лежало багато хворих які, як і я, потребували апарату з киснем. Апаратів катастрофічно на всіх не вистачало, за словами лікаря, люди дихали киснем по черзі навіть в реанімації", - розповідає пацієнтка.

За її словами, з кожним днем хворих ставало все більше. У їдальні в результаті стояло вже 12 ліжок. 

У лікарні була страшна ситуація - люди задихалися, хрипіли, але в реанімацію їх не можна було забрати, оскільки розрахована вона тільки на п'ять місць, а там і так знаходилося 10.

Жінка розповідає, що за тиждень у відділенні померли семеро людей. Молоді лікарі плакали. Ночами кричали вмираючі люди. Один раз в коридорі жінка побачила померлого пацієнта, який пролежав накритий кілька годин:

"У перший день надходження в стаціонар беруться аналізи на COVID-19. Результати йдуть від 7 до 14 днів і весь цей час хворі знаходяться в одній палаті. Всі носять маски і навіть сплять в них, повірте на слово, з низькою сатурацією це те ще випробування. Але маски знімаються під час прийому їжі і підключенні до кисню, так що все одно є можливість контакту. Тих, у кого COVID-19 підтвердився, відвозять в 21-шу лікарню вже підлікованих мінімум через тиждень після надходження, але персонал за роботу з ковідними доплати не отримує", – говорить Ірина.

З хорошого в лікарні жінка зазначила харчування - є м'ясо, риба, сир. Чуйних працівників, лікарів, медсестер і медбрата. За словами пацієнтки, палати прибирають щодня і дезінфікують лампами. Ночами миють коридори та інші місця користування.

"Коли на величезну кількість важко хворих стало не вистачати обслуговуючого персоналу, в нічні зміни вивели сестричок з інших відділень і поліклініки. Їхні руки тремтіли, в очах жах, але всі старалися як могли", – згадує дніпрянка.

Новини по темі

  • У МОЗ назвали причину спалаху коронавірусу в Дніпрі
  • У виші Дніпра стався спалах COVID-19
  • Якщо рівень захворюваності covid-19 продовжить зростати, в Україні може не вистачити медиків - Степанов
  • В Україні почало діяти нове карантинне зонування (відео)

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

Источник материала
Поделиться сюжетом