На Рівненщині за порушення карантину вчительку оштрафували на 17 тисяч гривень
На Рівненщині за порушення карантину вчительку оштрафували на 17 тисяч гривень

На Рівненщині за порушення карантину вчительку оштрафували на 17 тисяч гривень

Педагогічно-карантинний прецедент. На Рівненщині на 17 тисяч гривень оштрафували... вчительку. Тому що вона відмовлялася носити маску на уроках та міряти температуру. Яка причина такої категоричності?

Мені вдягнути маску - це смерть.

Жанна Володимирівна - вчителька з міста Вараш. Від початку навчального року вона категорично відмовляється носити маску та перевіряти температуру.

Жанна Тєтєнєва, вчителька української мови і літератури Вараського міського ліцею №1:

Річ у тому, що я християнка віри євангельської і справді слово Господь мені категорично забороняє носити маску, оскільки Господь створив мене за образом і подобою своєю.

Таку поведінку колеги розцінили як загрозу для свого та учнівського здоров'я. Адже в ліцеї - майже півтори тисячі школярів та 170 працівників.

Тетяна Кузнєцова, вчителька початкових класів Вараського міського ліцею №1:

В державній установі, та ще з такою кількістю дітей, ми несемо за них повністю відповідальність. Якщо ми будемо не дотримуватись цих порад - потім можливо на нашій совісті буде чиясь хвороба.

В адміністрації ліцею пояснюють: на педраді затвердили карантинні норми, відповідно до яких усі учні та вчителі мають проходити щодня температурний скринінг, а також носити маски. Усім співробітникам закупили засоби індивідуального захисту. Проте Жанна Володимирівна від них відмовилася.

Наталія Середа, директорка Вараського ліцею №1:

Дві перші неділі ми намагалися вести з нею перемовини. В подальшому я, як керівник, якби мені не хотілося, я вимушена була складати акти про те, що вона відмовляється носити маски. Документи були передані в поліцію.

За те, що вчителька відмовилася від маски на роботі - Кузнецовський міський суд оштрафував її на 17 тисяч гривень.

Жанна Тєтєнєва, вчителька української мови і літератури Вараського міського ліцею №1:

Цей штраф 17 тисяч. Далі акти, які на мене складаються в школі, складалися ці протоколи, засідання судове - абсолютне все незаконне і злочинне. У школі на мене чиниться тиск від початку, відколи я заявила свою позицію і розумієте, я справді тут стала як ізгоєм.

Поки в Україні діють карантинні обмеження, - роз'яснюють юристи, - педагоги зобов'язані перебувати у школі в засобах індивідуального захисту.

Людмила Суржук, право захисниця:

Конституцією України гарантується кожному право на світогляд і віросповідання. Але жодним чином це право не дає права будь-якій особі не дотримуватись вимог законів і втому числі що стосується карантинних обмежень у зв'язку із поширенням коронавірусної хвороби.

У ліцеї про Жанну Тєтєнєву як про педагога - лише схвальні відгуки. У цьому навчальному закладі жінка працює майже чверть століття і йти з роботи не збирається. А от рішення суду про штраф планує оскаржити.

Теги по теме
Украина Общество Дети Люди Школа Образование штраф
Источник материала
loader
loader