"Тисячі військових могли загинути": Пашинян пояснив, чому "здав" Нагірний Карабах
"Тисячі військових могли загинути": Пашинян пояснив, чому "здав" Нагірний Карабах

"Тисячі військових могли загинути": Пашинян пояснив, чому "здав" Нагірний Карабах

Тисячі вірменських військових, за словами Пашиняна, могли опинитися в оточенні / скріншот з відео

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян відповів на звинувачення в здачі Нагірного Карабаху, заявивши, що рішення про підписання угоди було прийнято, щоб уникнути колапсу в регіоні і загибелі тисяч вірменських військових.

Про це він сказав у відеозверненні до Facebook у середу, 11 листопада.

"Мене звинувачують, що я здав Агдамський, Лачинський і Кельбаджарський райони. Але ця угода не про передачу, а про збереження. Документ підписаний в ситуації, коли пав Шуші і коли Генштаб ЗС Вірменії доповідав, що ресурси в проблематичній ситуації і керівництво Арцаха було згідно з цією думкою. Цим документом передано те, що за військовою та невійськовою оцінкою ми могли не втримати, вірніше, не змогли б у цій ситуації втримати", - сказав Пашинян.

За словами прем'єра, стратегічно важливе для Вірменії місто Шуші намагалися відбити двічі.

Також Пашинян зазначив, що угода була підписана в умовах, коли столиця невизнаної Нагірно-Карабахської республіки Степанакерт залишилася беззахисною, а в разі продовження бойових дій була ймовірність захоплення азербайджанськими військовими Степанакерта, Мартуні, Аскерана.

"Після цього наші оборонні лінії до сьомої лінії могли б опинитися в оточенні і тисячі військових опинилися б в оточенні, загинули б, в результаті чого стався б повний колапс. На основі цієї оцінки і прийнято таке рішення", - підкреслив Пашинян.

Мирна угода щодо Карабаху: що відомо

  • 10 листопада вночі прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що підписав з Азербайджаном і Росією угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі. 
  • У Нагірному Карабасі після завершення бойових дій буде розгорнута спільна миротворча місія Росії та Туреччини.
  • Жителі Єревану, які протестували проти рішення про припинення війни в Нагірному Карабасі, прорвали оточення й увірвалися в будівлю уряду Вірменії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Денис Прядко

Источник материала
loader
loader