"Ставлять нас на межу закриття": у Рівному підприємці протестують через карантин вихідного дня
"Ставлять нас на межу закриття": у Рівному підприємці протестують через карантин вихідного дня

"Ставлять нас на межу закриття": у Рівному підприємці протестують через карантин вихідного дня

Підприємці планують протестувати й наступними днями, а у вівторок хочуть поїхати до Києва та озвучити свої вимоги.

У суботу, 14 листопада, через запровадження карантину вихідного дня на вулиці Рівного вийшли підприємці, вимагаючи скасувати обмеження і дозволити їм торгувати, як це зробили в багатьох містах. 

Про це повідомляє "Суспільне". 

Збиратися на протест підприємці почали від 10:00 і згодом рушили до міськвиконкому. А деякі з них натякали на можливе перекриття дороги, якщо влада "не почне їх чути" і не скасує обмеження, які забороняють їм працювати. 

Близько 300 підприємців підписали звернення до міського голови з вимогою захистити їхнє Конституційне право на працю. Ще одне таке звернення вони планують відправити й до обласної ради.

"Ми, ФОП м. Рівне, обурені неправомірними рішеннями, котрі приймають органи центральної влади України. Ефективність введених обмежень не доведена, а втрати у нас, підприємців, від закриття наших торгівельних точок на вихідні для нас є дуже, критичними і ставлять нас на межу закриття", — йдеться у зверненні. 

Пізніше до них вийшов заступник керівника поліції Рівного Іван Теліга та повідомив, що правоохоронці, починаючи відучора, 13 листопада, з 22:00 моніторять заклади громадського харчування.

Оскільки закладам дозволили працювати "на виніс", протестувальники вирішили у неділю, 15 листопада, о 08:00 зібратися біля головного входу на речовий ринок, аби продовжити мітинг. Якщо речовий ринок не відкриють, у понеділок, 16 листопада, о 08:00 підприємці зберуться під міськрадою.

Учасники акції також вирішили їхати до Києва 17 листопада та озвучити там свої вимоги, адже остаточне рішення ухвалюють Кабінет міністрів та Верховна Рада.

Зазначимо, у Рівному, як і в інших містах, заборонено працювати ресторанам, промисловим магазинам, непродовольчим ринкам, розважальним закладам та торговим центрам, спортзалам, фітнес-центрам, басейнам, салонам краси. Закладам харчування, дозволили працювати, лише видаючи клієнту їжу з собою. Натомість працює транспорт, продовольчі магазини (де не більш ніж 40% промислових товарів), автозаправки і аптеки. На ринках дозволили торгувати лише харчами.

Автор:
Лінда Хурані
Источник материала
loader
loader