Алієв виключив можливість наділення Нагірного Карабаху особливим статусом
Алієв виключив можливість наділення Нагірного Карабаху особливим статусом

Алієв виключив можливість наділення Нагірного Карабаху особливим статусом

Наділення Нагірного Карабаху особливим статусом неприйнятне для Азербайджану. 

Про це заявив азербайджанський президент Ільхам Алієв, пише Інтерфакс.

"Про жодний статус не може бути й мови. Є єдиний Азербайджан - багатонаціональний і багатоконфесійний. Всі громадяни Азербайджану, що представляють різні народи і релігії, живуть в умовах миру і добросусідства. Вірменський народ теж буде жити в цих умовах", - сказав він. 

Алієв наголосив, що конфлікт у Нагірному Карабасі перейшов у фазу політичного врегулювання. Наразі почалися роботи щодо відновлення регіону, зокрема підраховується завдана шкода.

"Ворог повністю зруйнував інфраструктуру на окупованих землях. Всі громадяни, які постраждали від окупації, отримають державну підтримку і повернуться на свої рідні землі. Ми це вестимемо планомірно", - сказав президент Азербайджану.

За словами азержайджанського лідера, Баку буде домагатися від Вірменії відшкодування збитків. Зокрема, у Кельбаджарському районі Нагірного Карабаху.

"Це центр міста Джабраїл - все зруйновано, жодної цілої будівлі не залишили, тільки військову частину відбудували. Іншу інфраструктуру, зокрема житлові будинки, школи, громадські будівлі - все буквально зруйнували. Вони за все дадуть відповідь в міжнародних судах. Я ще раз кажу, сюди прибудуть міжнародні організації, експерти, буде розрахований завдану шкоду за останні 30 років, будемо домагатися отримання компенсації", - заявив  Ільхам Алієв.

Як повідомлялося, президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали заяву, згідно з яким від 10 листопада оголошується проповне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі. Підрозділи збройних сил Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях. Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що в Нагірному Карабасі будуть розміщені не тільки російські, але й турецькі миротворці. 

Нагадаємо, ситуація довкола Нагірного Карабахузагострилася наприкінці вересня. Вже понад тиждень там тривають інтенсивні бої і сотнями гинуть люди. Точної кількості жертв не називає жодна зі сторін. В ескалації конфлікту Вірменія та Азербайджан звинувачують одне одного.

Вірменія і Азербайджан за підсумками багатогодинних переговорів у Москві домовилися про припинення вогнювід 12:00 10 жовтня. Утім, попри це, обстріли не припиняє жодна зі сторін. 

Відео Азербайджан дав час до 25 листопада для виведення вірменських військ із Нагірного Карабаху

Баку подовжив термін для виведення вірменських військ із Нагірного Карабаху. Покинути окуповану територію вони мали ще учора. Утім кажуть, що для виведення військ є лише одна дорога, тому швидко це зробити не можуть. Азербайджан дав час до 25 листопада. Після підписання угоди про перемир’я поспішно покидають території й цивільне населення.  

Азербайджан дав час до 25 листопада для виведення вірменських військ із Нагірного Карабаху

 

Источник материала
loader
loader