Сенат Франції 25 листопада схвалив резолюцію із закликом до уряду країни про визнання Нагірно-Карабахської Республіки.
Про це повідомляє ABC news.
"Сенат Франції проголосував у середу, щоб закликати уряд визнати спірний кавказький регіон Нагірний Карабах незалежною республікою. Символічна резолюція не означає, що уряд Франції визнає суверенний Нагірний Карабах, але направляє повідомлення про підтримку великій вірменській громаді Франції", - йдеться у повідомленні.
Резолюція з закликом до уряду була підтримана 305 французькими сенаторами, лише один - проголосував проти.
Міністерство закордонних справ Азербайджану назвало цю резолюцію "провокацією".
"Ухвалення Сенатом зовсім необ'єктивної резолюції можна розглядати тільки як провокацію. Схоже, що вірмени Франції широко використовують конфлікт в передвиборних цілях", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у грудні 1991 року Нагірний Карабах, більшу частину населення якого становили вірмени, "проголосив незалежність" від Азербайджану. Це відбулося під час визнаного лише Вірменією референдуму про статус так званої "Нагірно-Карабаської Республіки". Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і самопроголошена "НКР" підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлювалися.
Так, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні цього року. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджували в Баку. Водночас в Єревані запевняли, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинувачували одне одного в ескалації конфлікту.
Однак у ніч проти 10 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв і президент Росії Володимир Путін підписали тристоронню заяву, згідно з якою від 10 листопада оголошується повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі. Вірменська сторона погодилася на низку територіальних поступок, зокрема щодо Джебраіла, Зангелана, Кубатли, Фізулі, Агдама, Кельбаджара й Лачина, а також Шуши та Гадрутського району.
10 листопада, коли угода про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі набула чинності, у вірменській столиці Єреван спалахнули протести.
Відео Азербайджанські військові зайшли в один із районів Нагірного Карабаху
Азербайджанські військові зайшли в один із районів Нагірного Карабаху. Йдеться про Агдамський район, який юридично належить Азербайджану, однак останні 30 років був під контролем Вірменії. У Баку вже пообіцяли якомога швидше відновити там інфраструктуру. І закликали азербайджанців приїжджати туди жити – таким людям виплатять підйомні. Повні випуски дивіться на 1+1 video
- Facebook 4
- Twitter 1
- Telegram
- Messenger
- Viber