Кримінальне покарання за брехню в деклараціях буде, але депутати змінять поріг її настання. Тобто встановлять точну суму, за приховування якої каратимуть. Про це розповів голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.
За його словами, такого рішення дійшли в робочій групі з врегулювання кризової ситуації, спричиненої рішенням Конституційного суду. Зміни до кримінального кодексу поки відправили на погодження президентові. Готували тексти законодавчих ініціатив депутати останні два тижні.
Вже у вівторок депутати планують розглянути законопроєкт Нацагентства із запобігання корупції. Проте, додадуть зміни. Так, вручати протокол про недостовірне декларування суддям зможуть лише топ-посадовці Нацагентства і під наглядом інспектора Вищої ради правосуддя. А от як врегулювати процедуру розпуску цього суду депутати поки не придумали. Цей законопроєкт ще готують.
"Ми дійшли висновку, що потрібно підняти поріг, з якого стартує кримінальна відповідальність. На сьогодні це 250 прожиткових мінімумів – це приблизно в цифрах 500 тисяч гривень. Тобто помилка на 500 тисяч гривень була кримінальною відповідальністю. Ми визначаємо, що кримінальна відповідальність стартує з 500 прожиткових мінімумів – це понад 1 млн гривень", – говорить Денис Монастирський, голова комітету з питань правоохоронної діяльності.
Нагадаємо, майже пів тисячі перевірок зупинило Національне агентство з питань запобігання корупції після скандального рішення Конституційного Суду.