Диджитал-маркетинг-2021: онлайн-репутація, martech і трошки TikTok. Медіапідсумки 23–29 листопада 2020 року
Диджитал-маркетинг-2021: онлайн-репутація, martech і трошки TikTok. Медіапідсумки 23–29 листопада 2020 року

Диджитал-маркетинг-2021: онлайн-репутація, martech і трошки TikTok. Медіапідсумки 23–29 листопада 2020 року

Диджитал-маркетинг-2021: онлайн-репутація, martech і трошки TikTok. Медіапідсумки 23–29 листопада 2020 року

Комунікаційна група dentsu Ukraine провела опитування серед представників маркетингових департаментів про те, як розвиватиметься бізнес після 2020 року. Зокрема, воно показало, що 70 % опитаних компаній уже збільшили бюджет на диджитал-комунікації, а 92 % опитаних стверджують, що збираються наростити частку диджиталу в медіаміксі на 2021 рік.

Також половина опитаних планує збільшувати інвестиції в martech. Наразі найпопулярнішими є martech-рішення, пов’язані з управлінням даними, пошуковою рекламою та соціальними медіа. Водночас у найближчому майбутньому передбачається, що рекламодавці будуть експериментувати з інструментами аналітики: дашбордами і візуалізацією даних, прогнозуванням і моделюванням. За словами респондентів, для впровадження martech перш за все необхідно перерозподілити інвестиції та накопичити необхідну експертизу.

У принципі, така ситуація повторюється з року в рік восени: телевізійні сейлз-хауси голосно говорять про медіаінфляцію, рекламні групи — про зростання попиту на диджитал. Але цей рік багато в чому особливий. Чи не вперше розвитком диджиталу, його ринкової інфраструктури по-справжньому зацікавилися медіагрупи — точніше, ті з них, хто незадоволений своїми позиціями в новій конфігурації продажів телереклами. До справжніх новин і сенсацій ще дуже далеко, але вітер, імовірно, може подути з-поза меж Індустріального телевізійного комітету у вигляді співпраці цих медіагруп, рекламних холдингів і рекламодавців.

Ще один цікавий момент в опитуванні dentsu Ukraine стосується інструментів та підходів до диджитал-комунікацій. Так, 42 % опитаних маркетологів із тією чи іншою частотою вже проводять дослідження репутації в онлайн-каналах, а 35 % збираються розпочати аналізувати її в найближчому майбутньому.

Задля підвищення довіри бренди передусім планують створювати додаткову цінність для аудиторії за допомогою контенту (48 %) та залучати інфлюенсерів (27 %). Найпопулярнішими соціальними платформами в комунікації зі споживачами є Facebook, Instagram та YouTube, наступного року очікуватиметься зростання інтересу до Telegram і TikTok.

Щоби зрозуміти, якою може бути TikTok-реальність, погляньмо на російський ринок, де протягом карантину стався TikTok-бум. Це тільки при поверховому погляді на цю мережу здається, що вона може бути корисною хіба що для музикантів, бо допомагає робити вірусними мелодії, використовуючи їх у коротких малозмістовних відео. Російська TikTok-індустрія виглядає винахідливо: рекламні агентства та різного роду продюсери орендують під Москвою будинки, звозять туди тіктокерів, які там живуть і знімають відео. Тіктокери — школярі та студенти — кидають навчання заради нечуваних для себе заробітків на рекламних контрактах. До них приїжджають топові зірки шоу-бізнесу, в них беруть інтерв’ю. Вони молоді, веселі, креативні, поза політикою. Щоправда, інколи у своїх інтерв’ю вони розповідають, що рекламували поправки до Конституції, навіть не розуміючи, що ті консервують режим Володимира Путіна. А ще в цих будинках є тіктокери з України: в Україні перші TikTok-будинки уже теж почали з’являтися, але на нашому ринку інфлюенс-маркетингу поки недостатньо грошей, щоби це стало привабливим бізнесом.

Безперечно, dentsu Ukraine права і диджитал в Україні зростатиме. І розвивається він завжди швидше, ніж його можна відрегулювати, про що досі мріють окремі українські політики та класичні телевізійні лобісти. А от про що варто було би подбати, так це про те, щоби якомога більше всього залишалося в Україні: і рекламних грошей, і паблішерів, і контент-мейкерів, навіть (або особливо) якщо це просто наші діти.

Ілюстрація: Cronuts.digital

Думки, висловлені в рубриці Column, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа». Тексти авторських колонок суб'єктивні та не претендують на всебічне висвітлення теми.
Теги по теме
Соцсети Рынок
Источник материала
loader
loader