"Не може усвідомити себе без влади і втрачає усе людське" – Кравчук про дії Лукашенка в Білорусі
"Не може усвідомити себе без влади і втрачає усе людське" – Кравчук про дії Лукашенка в Білорусі

"Не може усвідомити себе без влади і втрачає усе людське" – Кравчук про дії Лукашенка в Білорусі

Олександр Лукашенко попри протести в Білорусі не покидає посаду, бо за 26 років президенства в Білорусі  перетворився у саму владу і може уявити себе без цього. Тим часом країна змушена переживати людську та політичну трагедію, побороти яку може тиск міжнародної спільноти. 

Про це сказав перший президент України та керівник української делегації у ТКГ щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук в інтерв'ю "Радіо Свобода".

На думку політика, для Лукашенка "люди – це матеріал для керування, а не громадяни, яких треба поважати, які є джерелом влади". І за час перебування на посаді президента Білорусі, каже Кравчук, Лукашенко через жагу до влади втратив людяність.

"Мені шкода, що в Білорусі відбувається така трагедія – людська та політична. Я думаю, що Лукашенко за 26 років при владі перетворився у саму владу. Людського в ньому фактично не залишилося. Він увесь зітканий із влади. Тому він не може усвідомити себе без влади. Він втрачає усе людське, а сприймає лише адміністративно-владне. Тому для нього люди – це матеріал для керування, а не громадяни, яких треба поважати, які є джерелом влади", – сказав Кравчук.

Крім того, зі слів Кравчука, на політику Лукашенка вплинула Росія, бо білоруський політик завжди був переконаний, що РФ підтримуватиме його особисто, що допоможе йому у критичних ситуаціях.

"Що, власне, ми і бачимо сьогодні. Ось ці два моменти і зробили з нього керівника, який втратив людські якості гуманності, добра та поваги, співчуття до людей. Я думаю, що зараз немає сенсу закликати Лукашенка до чогось. В ньому, окрім адміністративно-диктаторського, з’явився ще страх і бажання покарати тих, хто посмів виступити проти нього. Покарати їх за це. Я думаю, тут може спрацювати лише одне (на що не варто сподіватися) – щоб Росія офіційно заявила і відмовилась від будь-якої допомоги Лукашенку. Але, на мій погляд, цього не станеться, і Путін буде його підтримувати", - висловився Кравчук.

Тому, на думку першого президента України, врегулювати ситуацію можна лише міжнародним тиском на Росію паралельно із тиском на режим Лукашенка. Крім того, тиск на Кремль може стабілізувати ситуацію на Сході України.

Раніше  президент Білорусі Олександр Лукашенко не виключив свого відсторонення від влади. За його словами, "такий шлях, лише один". Як висловився Лукашенко, "тільки білоруський народ це зможе зробити на підставі наявних законів і білоруської Конституції".

Відео Україна припиняє вести перемови з Лукашенком як очільником Білорусі

Завершилася офіційна каденція Олександра Лукашенка як президента Білорусі. Його таємну інавгурацію на новий термін за легітимну не визнає майже увесь цивілізований світ. Як з очільником Білорусі віднині не вестиме з ним перемови й Україна. У Відні лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська зустрілася з канцлером Австрії Себастьяном Курцом та представниками ОБСЄ. Обговорювали способи мирного розв'язання політичної кризи в Білорусі.  

Україна припиняє вести перемови з Лукашенком як очільником Білорусі
ТСН. Ранок
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Віра Хмельницька
Источник материала
loader
loader