Українська делегація для участі в Тристоронній контактній групі (ТКГ) 9 грудня, у річницю Паризького саміту лідерів країн нормандського формату, оприлюднила план дій для врегулювання збройного конфлікту та відновлення миру на Донбасі.
Своїми кроками ТКГ бачить:
- подальше звільнення утримуваних осіб,
- забезпечення повного і безумовного допуску міжнародних організацій, насамперед Міжнародного комітету Червоного хреста, до всіх утримуваних осіб,
- відкриття і належного функціонування пунктів пропуску через лінію розмежування,
- виконання безпекових умов (розмінування, розведення військ),
- продовження обговорення робочих пропозицій України щодо виконання політичних аспектів Загальних узгоджених висновків Паризького саміту від 9 грудня 2019 року.
Читайте: Зеленський: Шлях до миру на Донбасі нелегкий, але знаю – ми зможемо
У ТКГ переконані, що ситуація в зоні конфлікту стабілізувалася після посилення режиму припинення вогню в липні 2020 року.
За їхніми словами, попри продовження провокацій із боку збройних формувань Російської Федерації, суттєво зменшилася кількість людських жертв і руйнувань критичної інфраструктури.
Серед позитивних зрушень у ТКГ також називають взаємні обміни утримуваних осіб у грудні 2019 року та квітні 2020 року.
Зустріч у нормандському форматі
Нормандський саміт у Парижі тривав із 8 по 10 грудня 2019 року. У межах зустрічі відбулися переговори президента України, президента Франції, канцлера Німеччини й президента Російської Федерації.
За підсумками було підписано комюніке, яке закріпило обмін полоненими до кінця 2019 року, домовленість про припинення вогню та відведення сил із трьох зон.
Джерело: Україна в ТКГ