Україна сьогодні, 18 грудня, провела Розрахунки з додаткового розміщення облігацій зовнішньої державної позики (єврооблігацій) на суму 600 мільйонів доларів з процентною ставкою 7,253% і погашенням 15 березня 2033 року, загальна непогашена сума яких склала 2 мільярди доларів.
Про це передає прес-служба Міністерства фінансів України.
Зазначається, що довипуск відбувся з прибутковістю 6,20% і ціною пропозиції при вторинному розміщенні 108,914%. Єврооблігації включені в офіційний список і допущені до торгів на регульованому ринку біржі Euronext Dublin.
Інвесторська база всієї транзакції переважно складається з фондів, які керують активами (85%), хедж-фондів (13%) і пенсійних і страхових фондів (2%).
Хто купує українські єврооблігації
"Найбільший попит був з боку інвесторів з США, Великобританії та країн континентальної Європи, які придбали більшу частину єврооблігацій додаткового розміщення - їх частки становили 52%, 37% та 10% відповідно. Інвестори з Азії купили 1% додаткового розміщення", - повідомили в Мінфіні.
Згідно з повідомленням, кошти від додаткового розміщення єврооблігацій були перераховані на рахунки Державної казначейської служби України й будуть використані для фінансування державного бюджету.
Що цьому передувало
- 11 грудня Україна здійснила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на суму 600 мільйонів доларів.
- У липні Україна розмістила 12-річні єврооблігації з погашенням в березні 2033 року на 2 мільярди доларів під 7,25% річних, і коштом цього випуску викупить єврооблігації з погашенням у 2021 і 2022 роках на загальну суму 846,15 мільйона доларів.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Катерина Жирій