1031+2. У переддень Різдва у понад тисячолітній історії Українського Православ'я сталася вікопомна подія: Українська Церква стала автокефальною, отримала визнання Вселенського Патріархату, а згодом – ще трьох Церков-Сестер. Очікуємо подальшого визнання, робота не припиняється. Про це наголосив депутат "Європейської солідарності" Ростислав Павленко.
"Держава не має втручатися у церковні справи. Особливо чужа держава-агресор" – ці слова Президента Порошенка, певно, найточніше показують, в яких умовах працювали для допомоги українським православним. Адже Україна має право на автокефальну Церкву – і лише відсутність у минулому держави перешкоджало цьому; інші народи отримували автокефалію, щойно позбувалися іноземного ярма.
Павленко зауважив, що тепер належить сповна скористатися можливостями, які відкриває постання визнаної автокефальної Церкви для єднання суспільства і знешкодження гібридної російської агресії проти душі і розуму українців.
"На жаль, чинна влада нехтує цими можливостями – чи то з ревнощів до здобутків Президента Порошенка і команди, чи з принципу "какая разніца" і загального невігластва. Ба більше, влада часто потурає московській церкві, перешкоджаючи приєднанню громад до церкви української, покриваючи беззаконня, або й беручи участь у ньому", - наголосив депутат.
Але ці намагання адептів "русского міра" марні: Православна Церква України ствердилась, має підтримку людей і розвивається. Історичний процес не спинити – якщо його підтримують щирі, свідомі і активні люди, переконує депутат "ЄС".