Конгрес США планує вдруге оголосити імпічмент Трампу
Конгрес США планує вдруге оголосити імпічмент Трампу

Конгрес США планує вдруге оголосити імпічмент Трампу

13 січня Палата представників США приступила до розгляду проєкту резолюції про імпічмент чинного президента Дональда Трампа. У демократів вистачить голосів, тому справжня інтрига в тому, що буде далі. Рік тому республіканці були категорично налаштовані голосувати проти імпічменту.

Більш детально про останнї події на Капітолійському пагорбі - у матеріалі ТСН.19:30. 

Палата представників ухвалить імпічмент ближче до опівночі за київським часом. Діючого президента Сполучених Штатів визнають винним за статтею "підбурення до бунту". Немає жодних сумнівів, що імпічмент у Палаті представників конгресу ухвалять, адже у демократів там і так більшість, а до них один за одним долучаються республіканці. Партійне керівництво ще напередодні дозволило їм голосувати як заманеться, отже кожен обирає для себе сам. На відміну від попереднього імпічменту, де голосування розділялося чітко по партійній лінії - тут все виглядатиме зовсім інакше. І чим більше республіканців з Палати представників проголосує "за" - тим більшим буде моральний тиск на голову все ще республіканської більшості в сенаті Мітча Макконнелла. Він - єдина людина, яка може прискорити розгляд імпічменту в сенаті.

Відео Конгрес США вдруге збирається оголосити Трампу імпічмент

Другий імпічмент Дональда Трампа. Вперше в історії сьогодні Палата представників конгресу вдруге збирається оголосити президентові, що він не гідний займати цю посаду. У противників Трампа- демократів вистачить голосів, тому справжня інтрига в тому, що буде далі. Рік тому республіканці були категорично налаштовані голосувати проти імпічменту, це було політичне рішення. Що змінилося зараз – дивіться далі.    

Конгрес США вдруге збирається оголосити Трампу імпічмент
ТСН. 19:30
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Щойно палата представників ухвалить імпічмент, демократи вирішуватимуть: коли саме відправляти його до сенату. Одразу чи потім, вже за каденції Байдена і за нового сенату, адже Трампа можуть відректи від президентства і пост-фактум. Це позбавить його не лише усіх привілеїв, якими користуються усі колишні президенти. І гроші чи слава тут не головне: ексочільники Сполучених Штатів до самої смерті мають право просити про щоденну доповідь розвідки. Це дозволяє їм залишатися в контексті найважливіших подій у світі. І ось у Трампа відберуть навіть це. Сам президент винним у підбурюванні натовпу себе не визнає: каже, не говорив нічого особливого.

І демократи, і республіканці неодноразово закликали Трампа звернутися до своїх прихильників, сказати їм, аби заспокоїлися і сиділи вдома. Але президент цього досі не зробив, назвавши вже другий імпічмент так само як називав перший - "найбільшим в історії полюванням на відьом". 

Нагадаємо, що після штурму Капітолія в США відкрили вже 160 справ. Агенти ФБР вивчають понад 100 тисяч цифрових медіафайлів, а федеральні прокурори годинами представляють справи про тяжкі злочини Великому журі Вашингтона, завдання якого визначити, чи достатньо підстав свідчать про скоєння злочину. 

Источник материала
loader
loader