/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fce5b82bfbd5c72516f5d7def7621676e.jpg)
Киянам приходять "платіжки-аномалії" у 10-17 тисяч гривень: у "Київтеплоенерго" пояснили причини
Киянам почали приходити "платіжки-аномалії" у 10-17 тисяч гривень.
Усі платіжки із захмарними сумами стосувались мешканців новобудов, де частина квартир оснащена індивідуальними приладами обліку, а частина — ні.
У "Київтеплоенерго" пояснили причини появи таких космічних сум за опалення.
"Після отримання платіжок за опалення в грудні в соцмережах з’явилось кілька прикладів платіжок з аномально високими нарахуваннями.
Водночас середньозважена вартість опалення одного квадратного метра в будинках з лічильниками становила 32,74 гривні при незмінному тарифі.
Ми розібралися в кожному випадку.
Виявилось, усі "платіжки-аномалії" стосувались лише мешканців новобудов, де частина квартир оснащена індивідуальними приладами обліку, частина — ні", - йдеться у повідомленні "Київтеплоенерго".
Причина перша — у будинку не всі квартири обладнані індивідуальними лічильниками.
Якщо у багатоповерховому будинку передбачено можливість встановлення індивідуальних приладів обліку теплоенергії, то власники квартир з приладами обліку сплачують за спожите тепло за показниками своїх лічильників та додатково розрахунковий обсяг за опалення місць загального користування (МЗК).
А власники квартир без індивідуальних лічильників — за методикою, затвердженою постановою КМУ від 21 липня 2005 року №630.
Вона передбачає нарахування на основі різниці між показниками загальнобудинкового приладу, витрат на опалення МЗК та сумарних показників усіх індивідуальних лічильників пропорційно опалювальній площі квартири.
І саме через це час від часу з’являються "платіжки-аномалії".
У будинку №31 на вулиці Ахматової рівень оснащення індивідуальними лічильниками становить майже 90%.
Тому різниця між показниками загальнобудинкового лічильника та сумарними показниками усіх індивідуальних нараховується квартирам без лічильників.
Через це одна з квартир без лічильника, з опалювальною площею 98,6 квадратного метра, отримала платіжку розміром 12 тисяч гривень.
А на Драгоманова, 31-Б квартира з опалювальною площею 102 квадратних метри — майже 11 тисяч гривень.
Власне, у цьому випадку страждає весь будинок, бо ця квартира — системний боржник.
Поки ця колізія не врегульована законодавчо, найбільш надійний спосіб уникнути подібної ситуації для мешканців будинків, де у сусідів встановлені індивідуальні лічильники, — теж встановити індивідуальний лічильник.
Для цього необхідно звернутися до будь-якої спеціалізованої організації для складання акту технічної можливості на встановлення лічильника, погодити акт з СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго", встановити лічильник і поставити його на абонентський облік.
Причина друга — клієнт системно не передавав показники своїх лічильників.
Якщо не передавати показники квартирних лічильників опалення, у платіжках будуть перші два місяці відображатися дані про середнє споживання, а починаючивідтретього місяця – за даними будинкового лічильника.
І на етапі повірки чи контрольного зняття показників може виявитися, що фактично спожиті квартирою обсяги тепла набагато більші, ніж нараховані за весь час ненадання показників.
Як приклад, в одному з будинків на вулиці Кудряшова власник квартири з опалювальною площею 140 квадратних метрів більше року не передавав показання індивідуального лічильника тепла.
Через це оплата нараховувалась за показниками загальнобудинкового лічильника.
У результаті платіжка за тепло у грудні — 17 тисяч гривень (із урахуванням обсягів фактично зафіксованих лічильником за останній рік).
Як передати показники.
Передати показники лічильників можна двома способами:.
за телефоном Центру комунального сервісу: (044) 247-40-40 або 0-800-404-407 (окрема безкоштовна гаряча лінія для передачі показників).

