Заява китайського акціонера "Мотор Січ": санкції — варварський грабіж, що виключає можливість примирення
Заява китайського акціонера "Мотор Січ": санкції — варварський грабіж, що виключає можливість примирення

Заява китайського акціонера "Мотор Січ": санкції — варварський грабіж, що виключає можливість примирення

Китайський акціонер "Мотор Січ" Skyrizon назвав санкції України "варварським пограбуванням" і заявив про намір використовувати всі можливі юридичні засоби, включаючи міжнародний арбітраж, для рішучого захисту своїх законних прав та інтересів.

Про це сказано в офіційній заяві Skyrizon, яке опубліковано в китайських медіа і на сайті позачергових зборів акціонерів ПАТ "Мотор Січ".

"Після вступу в силу санкцій, компанія Skyrizon як акціонер компанії "Мотор Січ" буде незаконно позбавлена ​​своїх законних прав та змушена перервати загальноприйняті ділові відносини з українською компанією "Мотор Січ", що поведе за собою величезні непоправні збитки. З боку держави Україна такі дії — це варварський грабіж і серйозне порушення законних прав та інтересів китайських компаній, що працюють за кордоном, безпрецедентна неповагу до принципів і правил міжнародної торгівлі", - заявили в Skyrizon.

Вони додали, що в указі Зеленського відсутні конкретні причини введення даних санкцій, тому "є підстави вважати, що це навмисні дії держави Україна, з метою перешкоджання інвестицій компанії Skyrizon в українську компанію "Мотор Січ" і недопущення реалізації проекту міжнародного співробітництва". А також є підстави вважати, що "такі дії збігаються з метою дій Бюро промисловості та безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США, від 14 січня 2021 року про включення компанії Skyrizon в список військових кінцевих користувачів (MEU)".

У документі описана повна хронологія спроб врегулювання ситуації. У Skyrizon пишуть, що від липня 2017 року компанія вела переговори з державою Україна в надії миролюбно дозволити інвестиційний спір. Починаючи від серпня 2020 року Skyrizon була змушена вжити ряд юридичних дій "в умовах тривалої затримки, умисного ухилення від вирішення питань і навіть зловмисної наклепу з боку держави Україна".

9 грудня 2020 року, після того "як множинні добросовісні переговори зазнали невдачі", Skyrizon почала міжнародний інвестиційний арбітраж. 13 січня 2021 року на підставі розслідування ДБР і його висновків про неправомірні дії СБУ, Печерський районний суд міста Києва виніс рішення про визнання Skyrizon і китайських інвесторів "Мотор Січ" потерпілою стороною від протиправних дій СБУ.

"Щоб уникнути подальшого погіршення умов ведення бізнесу компанії "Мотор Січ", акціонери ПАТ "Мотор Січ", які володіють більш ніж 80% акцій, планували провести загальні збори акціонерів 31 січня 2021 року. Саме в цей момент українське керівництво видало санкційні укази проти компанії Skyrizon, які незаконно, необґрунтовано і грубо позбавили компанію Skyrizon її законних прав. Держава Україна відмовилася від результатів попередніх переговорів і повністю виключила будь-яку можливість примирення між двома сторонами", - сказано в заяві китайського акціонера "Мотор Січ".

У Skyrizon обурені заявою голови українського МЗС Дмитра Кулеби. "Така брехня і іронія не може не викликати обурення у всьому світі. - заявили в Skyrizon. - Санкції проти компанії — це помилкові і дурні дії, які можуть тільки відлякати від України потенційних інвесторів з усього світу, остаточно загнати в безвихідь і без того вмираючу авіаційну промисловість України, погіршити економіку України, яка і без того похитнулася, зробити ще більш нещасним життя українського народу, травмованого і спустошеного військовими потрясіннями і занепадом добробуту... Коли відбуваються дії всупереч здоровому глузду, цілком втрачається довіра, безсоромно покриваються злочинці, все це призводить до презирства з боку всієї світової громадськості".

У резюмуючій частині заяви сказано, що Skyrizon рішуче виступає проти злочинних дій держави Україна, підміни концепцій національної безпеки, змішання правди з брехнею, політизації нормальної економічної і торгової діяльності, зловживання державною владою і необґрунтованого тиску на китайські підприємства. "Компанія Skyrizon завжди дотримується закону і діє відповідно до нього. Компанія завжди сподівається на мирне вирішення конфліктів, але ніколи не стане боятися насильства; ми будемо використовувати всі можливі юридичні засоби для рішучого захисту своїх законних прав та інтересів", - підсумовується в документі.

Источник материала
loader
loader