КИЇВ. 18 лютого. УНН. У Державному бюро розслідувань запевняють, що скоро направлять до суду справи щодо організаторів та виконавців злочинів на Майдані, які переховуються в Росії. Очікується, що близько 90 підозрюваних судитимуть заочно. Про це повідомив заступник начальника управління ДБР у справах Майдану Артем Яблонський під час пресконференції, передає кореспондент УНН.
Цитата:
“До суду скеровують справи за спеціальною заочною процедурою. Ми розпочали у цих справах активну роботу. У нас 87 підозрюваних у справах Майдану, які перебувають у розшуку... Зараз ми отримуємо дозволи суду на обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою за відсутністю підозрюваних та надалі - дозвіл на заочне спеціальне розслідування. Якщо й далі робота триватиме у цьому напрямку, то ми найближчим часом завершимо й направимо до суду всіх організаторів та виконавців, які ухиляються від слідства і суду, і перебувають в Росії”, — розповів Яблонський.
Деталі
Яблонський також повідомив, що з січня минулого року слідчі повідомили про підозру 44 фігурантам справ та направили до суду 26 обвинувальних актів щодо 37 осіб.
Доповнення
Київський апеляційний суд дозволив заочне досудове розслідування стосовно колишнього начальника міліції Києва Валерія Мазана у “справі Майдану”.
Раніше Печерський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення заочного досудового розслідування стосовно колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва.
Окрім того, суд надав дозвіл на здійснення заочного досудового розслідування стосовно колишнього командувача внутрішніх військ МВС України Станіслава Шуляка.
Додамо, 15 лютого у ДБР повідомили також, що до суду направлено перший обвинувальний акт у "справах Майдану" за спеціальною процедурою - за наслідками заочного розслідування. Йдеться про справу викрадення учасників Майдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.
"Справи Майдану"
Минулої осені минуло 7 років від початку Майдану. Під час акцій протесту, за даними Офісу Генпрокурора, загинули 78 цивільних осіб і 13 правоохоронців. У протистоянні загалом постраждало понад 2,5 тисячі осіб, з них понад 2000 визнано потерпілими у кримінальних провадженнях.
У 2020 році "справи Майдану" перейшли до нового органу слідства – в січні минулого року було створено спеціальний підрозділ у Державному бюро розслідувань, що продовжив розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами в 2013-2014 роках.
Станом на 20 листопада 2020 року, за даними ОГП, суди першої інстанції розглядали 86 "справ Майдану", процесуальне керівництво у яких - за Департаментом у справах Майдану Офісу Генпрокурора.
Генпрокурор Ірина Венедіктова не виключила вирок у справі про розстріли на Інститутській до кінця 2021 року.