Кабінет міністрів України передав до сфери управління Фонду державного майна вісім об’єктів з метою приватизації. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у середу, 10 березня.
Про це повідомляє пресслужба Фонду держмайна.
Йдеться про розпорядження "Про передачу єдиних майнових комплексів державних підприємств та установи до сфери управління Фонду державного майна".
Що це за об'єкти:
- Державне підприємство "Екотрансенерго";
- Державне підприємство "Харківське промислово-торговельне підприємство";
- Державне науково-технологічне виробниче підприємство "Вереск";
- Державне підприємство "Розрахунковий кліринговий центр";
- Державне підприємство "Полупанівський кар’єр";
- Державне підприємство "Держінформаналітика";
- Державна установа "Партнерський фонд";
- Державне підприємство "Промислово-металургійний консалтинг".
"Ухвалення зазначеного розпорядження дозволяє розпочати процес передачі цих об’єктів зі сфери управління Мінекономіки до сфери управління Фонду держмайна для їхньої подальшої прозорої приватизації на онлайн-аукціонах", - йдеться в повідомленні.
Як повідомила заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді, Мінекономіки продовжує підготовку та передачу Фонду державного майна усіх непрофільних та неприбуткових державних активів для подальшої приватизації.
"Більшість цих компаній потребує відновлення та залучення значних інвестицій, що є обтяжливим для державного бюджета. Приватизація на відкритих та прозорих конкурсах дозволить знайти ефективних власників для цих підприємств, що сприятиме їхньої модернізації та розвитку”, - сказала вона.
У міністерстві зазначають, що на сьогодні лише 3 держпідприємства із запропонованого переліку є активними (ДП “Екотрансенерго”, ДП “Харківське промислово-торговельне підприємство”, ДП “Держінформаналітика”). Інші 5 - не здійснювали фінансово-господарську діяльність.
За 9 місяців 2020 року ДП “Екотрансенерго” та “Харківське промислово-торговельне підприємство” отримано збиток на загальну суму 6,1 млн гривень, що на 68,4% більше, ніж за 9 місяців 2019 року. Крім того, ДП “Екотрансенерго” має заборгованість із виплати заробітної плати, яка складає понад 2,2 млн гривень.
Нагадаємо, що уряд України планує пришвидшити процес приватизації великих державних підприємств, тому пропонуватиме Верховній Раді зняти обмеження на продаж низки об’єктів.
Відео Масштабна приватизація: Україна планує продати понад пів тисячі державних об'єктів
До цього кілька років поспіль чиновники також обіцяли великі розпродажі. Утім, жодного крупного об'єкта так і не продали. Але 2020 року, певні експерти, ледь не вперше план приватизації таки можуть виконати.
- Facebook 1
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Віра Хмельницька