Гурт Go_A звинуватили в експлуатації птаха з Червоної книги. У НСТУ кажуть, що птаху не завдали жодної шкоди
Гурт Go_A звинуватили в експлуатації птаха з Червоної книги. У НСТУ кажуть, що птаху не завдали жодної шкоди

Гурт Go_A звинуватили в експлуатації птаха з Червоної книги. У НСТУ кажуть, що птаху не завдали жодної шкоди

Гурт Go_A звинуватили в експлуатації птаха з Червоної книги. У НСТУ кажуть, що птаху не завдали жодної шкоди - Фото 1

Громадська організація із захисту тварин UAnimals звинуватила представників України на «Євробаченні-2021» гурт Go_A в експлуатації  представника виду «Канюк степовий», який внесений до Червоної книги України, у зйомках кліпу на пісню Shum.

Свою заяву вони опублікували у Facebook.

«Навіть чинний, вкрай недосконалий закон визначає, що експлуатація цього виду здійснюється у виняткових ситуаціях тільки в наукових і селекційних цілях, перш за все для розмноження, розселення і розведення в штучно створених умовах. На практиці такі дозволи в Україні не видаються», – йдеться у заяві.

Зоозахисники зазначили, що на сьогодні чисельність виду в Україні складає близько двох сотень пар. «Це надзвичайно хиткий баланс, тому цих птахів треба берегти, а не експлуатувати заради розваг», – додали вони.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України підтвердили, що у коіпі знімали канюка степового.

«Метою появи у відео птаха, занесеного до Червоної книги України, було привернення уваги до виду, що вимирає, та відродження природи у Чорнобильській зоні відчуження.

За задумом режисера кліпу, канюк символізує прихід весни і стає закликом, щоб людство прийшло до гармонії з природою, усвідомило, наскільки тваринний світ важливий, а техногенні споруди на кшталт ЧАЕС потрібно мінімізувати, аби дати вільно існувати флорі та фауні. Щоб у наш світ повернулися рідкісні види тварин, які повноцінно житимуть поруч з людиною», – пояснили на Суспільному.

За інформацією НСТУ, знімальний процес не був для птаха травматичним, до знімання залучили спеціалістів-орнітологів.

«У зніманні взяв участь птах, який не живе у дикій природі. Ще пташеням канюк був травмований, виріс у звіринці, і наразі не призвичаєний до життя у природних умовах, тому звільнення птаха може призвести до його загибелі», – пояснили на Суспільному.

Зйомки проводилося неподалік місця проживання птаха, щоб у нього не було стресу, пріоритетом знімальної команди було не завдати шкоди птахові. 

Канюк був залучений тільки до однієї сцени, де сидить на руці у солістки, і знімання тривало менше ніж хвилину. Інші відео з птахами, використані у кліпі, були куплені на стоках. 

«Птах спокійно сидів у мене на руці. Потім ми подивилися одне одному в очі й птах розправив крила. Це був дуже хвилюючий момент. Цей момент ми зняли дуже швидко і весь час поруч стояли люди, які стежили, щоб усе було добре», — прокоментувала сцену з канюком солістка гурту Go_A Катерина Павленко.

Суспільний мовник засуджує жорстоке поводження як з домашніми тваринами, так і з тваринами дикої природи. Сцена із птахом у відео створена для привернення уваги до проблеми збереження флори й фауни з Червоної книги України. 

Нагадаємо, кліп на пісню «Шум» гурту Go_A для «Євробачення-2021» знімав Максим Тужилін. 

9 березня гуртGo_A презентував оновлену версію пісні Shum для «Євробачення-2021». 

«Євробачення-2021» відбудеться у Роттердамі , 18  травня стартує перший півфінал, 20 травня – другий півфінал, 22 травня – фінал.  Go_A виступить у першому півфіналі 18 травня. У конкурсі візьмуть участь 40 країн. 

«Євробачення-2021» пройде за сценарієм «В». Усі присутні у Роттердамі повинні будуть дотримуватися соціальної дистанції, зменшиться кількість людей у ​​кожній делегації та кількість журналістів. 

Источник материала
loader
loader