Україна донесла свою позицію щодо оприлюдненого Іраном технічного звіту про збиття літака МАУ в 2020 році до Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО).
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ.
Виступаючи на Раді організації український представник в ІСАО Андрій Шевченко наголосив на тому, що документ не відповідає вимогам Чиказької конвенції, бо не дає відповідь на два ключових запитання: що стало причиною трагедії і як її уникнути в майбутньому.
"Це не той дух співпраці, який потрібен авіаційній спільноті, - заявив він. - Як після цього знову відправляти авіарейси в іранське небо? Як все це узгоджується з принципами ІСАО? Чи робить все це цивільну авіацію безпечнішою?"
У МЗС підкреслили, що в звіті Ірану "замало правди і жодних уроків на майбутнє".
"Україна домагатиметься правди і відповідальності - в ім’я пам’яті про загиблих і заради безпеки майбутніх польотів", - пообіцяли у відомстві.
Як повідомлялося, Іран оприлюднив документ щодо авіакатастрофи літака МАУ. У звіті йдеться, що причиною катастрофи була помилка оператора системи протиповітряної оборони, який ідентифікував борт як ворожу ціль і випустив у нього дві ракети. Таким чином жодні дії екіпажу не могли вплинути на цю ситуацію.
Після цього міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна вважає іранський звіт, "збіркою маніпуляцій", мета яких - виправдати Іран, а не встановити причини трагедії.
Нагадаємо:
- Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.
- Спочатку причиною авіакатастрофи іранці називали технічну несправність літака. Однак вже увечері 9 січня стало відомо, що український Боїнг був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана.
- Вранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ, а трагедія сталася через "людський фактор".
- Влада Ірану переконувала, що у комплексі ППО, яким був збитий літак МАУ в Ірані, були порушені налаштування, і це нібито призвело до похибки в даних під час виявлення літака. Україна з цією версієюне погоджувалася.
- У жовтні Іран взяв на себе всю відповідальність за збиття.
- Процес виплати компенсацій рідним жертв може затягнутися на два роки.
- Автор:
- Оксана Сопрович