Офіс генпрокурора відправив до Міжнародного кримінального суду в Гаазі повідомлення про вбивства українських військових під час Іловайської трагедії 29 серпня 2014 року та оборони Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року. Росія та підконтрольні їй бойовики порушували міжнародне гуманітарне право.
Про це розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.
Повідомлення підготовлене на основі матеріалів кримінальних проваджень, фото та відео з відкритих джерел, а також зібраних речових доказів.
Зазначається, що "віроломні вбивства та поранення українських військовослужбовців відбувались на тлі гуманітарних домовленостей".
"Під час забезпечення у районі Іловайська "зеленого коридору" для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по ним, а також по автомобілю з символом "Червоного Хреста", було здійснено інтенсивні обстріли", — йдеться в повідомленні Офісу Венедіктової.
Тоді загинули 366 українських військових, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 — зникли безвісти.
"Під час оборони Донецького аеропорту представники окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області запросили режим "тиші" для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених. Проте перемир’я було використано для прихованого мінування позицій ЗСУ та після його завершення віроломного підриву", — йдеться в повідомленні.
Після цього загинуло 25 військовослужбовців, 22 — захоплено у полон, одного полоненого було вбито.
В Офісі генпрокурора наголосили, що віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує Женевські конвенції 1949 року, де забороняється "вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства".
Раніше Україна передала до Гааги докази про страти українських військових під Іловайськом і Дебальцевим.
Відео Суд у Гаазі вирішив, що є підстави для розслідування позову України щодо російської агресії
Невідворотність покарання. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі вирішив, що є підстави для початку розслідування позову України щодо російської агресії на Сході та окупації Криму. Київ подав 2 позови - у 2014 та 2015 роках. Ідеться про вбивства, насильницькі зникнення, катування, переслідування українців за політичними та релігійними переконаннями та примусову депортацію населення Криму. Прокурори в Гаазі, вивчивши матеріали, вбачають ознаки воєнних злочинів та злочинів проти людяності, що підпадають під юрисдикцію суду. Міністр закордонних справ України у Twitter назвав це рішення історичним.
- Facebook 14
- Twitter 2
- Telegram
- Messenger
- Viber