У Росії журналістку російськомовного інтернет-видання татаро-башкирської служби «Радіо Свобода» «Idel.Реалії» Дар’ю Комарову звинувачують нібито в участі в трьох акціях протесту на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального – 29 серпня, 23 січня та 31 січня 2020 року. Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Суди розглядають три окремі справи проти журналістки за «участь у несанкціонованому мітингу». Якщо Комарову визнають «винною» в одній з трьох справ, їй може загрожувати штраф на суму 650 доларів або 15 днів адміністративного арешту.

«Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» (RFE/RL) повідомляє, що Комарова висвітлювала всі ці акції як журналістка «Idel.Реалії». «Одночасно безглуздо і страшно від того, за що російська влада судить журналістку RFE/RL Дар’ю Комарову за те, що вона робила свою роботу, висвітлювала місцеві новини. Кремль активно вирішує, які ЗМІ народу дивитися і слухати. Журналістика – не злочин», – заявив президент RFE/RL Джеймі Флай.

Комітет захисту журналістів 8 квітня закликав російську владу зняти всі звинувачення з журналістки. «Російська влада повинна зняти всі звинувачення проти журналістки "Радіо Свобода" Дар’ї Комарової та дозволити їй та іншим представникам преси працювати вільно та безпечно», – заявила координатор ка програми CPJ в Європі та Центральній Азії Гульноза Саїд.

Нагадаємо, у лютому 2021 року російського опозиційного політика Олексія Навального засудили до 3,5 років колонії. Відповідне рішення ухвалив Симоновський районний суд Москви, задовольнивши клопотання Федеральної служби виконання покарань РФ, яка вимагала замінити умовне покарання у справі «Ів Роше» на реальне. У Росії 23 і 31 січня відбувались масові акції протесту з вимогою звільнити Навального. Були затримані тисячі протестувальників та людей, які взагалі не мали стосунку до акцій. 23 січня затримали більше 20 журналістів, а 31 січня – щонайменше 82.

Фото: Idel.РеаліїТеги по теме
Россия Общество Новости Протест Алексей Навальный российская агрессия
Поделиться сюжетом