![Нацрада оновила правила мовлення у дні трауру та дні пам’яті](https://thumbor.my.ua/lWIfMdbxUYuDGVGrfFdVAPYgu1s=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F2979f85c74189c9c4f444b3829991949.jpg)
Нацрада оновила правила мовлення у дні трауру та дні пам’яті
![Нацрада оновила правила мовлення у дні трауру та дні пам’яті](https://thumbor.my.ua/xVTUlFtdzM7IbU6OpNWb5y49zcU=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F0dd9fd7c860a6216cf8c00060ab672b4.jpg)
В Україні з 5 травня набула чинності нова редакція правил мовлення в дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Про це повідомляє пресслужба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
«Оновлені правила передбачають новий підхід, адже береться до уваги формат мовлення телерадіоорганізацій. Також розділяються певні заходи, яких мають дотримуватися мовники окремо в дні трауру чи дні пам’яті. Правила стали універсальнішими, їхня нова редакція врахувала звернення, які неодноразово надходили до регулятора від ліцензіатів», – повідомила Нацрада.
Згідно з оновленими правилами, у день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті телерадіоорганізації оголошують хвилину мовчання о 12:00 або в інший час, визначений відповідним нормативно-правовим актом.
У день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті в проміжку часу між 6:00 та 24:00 телемовники розміщують зображення запаленої свічки або відповідне стилізоване зображення, яке є доречним до відповідної події (останнє стосується дня пам’яті). Це не є обов’язковим для телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слова «дитячий», «музичний».
Крім того, телерадіоорганізації інформують, з якого приводу оголошено день трауру (скорботи, жалоби) або відзначається день пам’яті, раз на дві години в проміжку часу між 6:00 та 24:00. Для інформування можуть використовувати усне повідомлення, рухомий рядок, повноекранну заставку, плашку, текстове повідомлення тощо.
У день трауру (скорботи, жалоби) та день пам’яті телемовники припиняють трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних та розважальних передач, за винятком трансляції пісенного конкурсу Євробачення, дитячого пісенного конкурсу Євробачення; передач, що містять аудіовізуальну інформацію еротичного характеру; музичних кліпів, реклами та повідомлень, які містять аудіовізуальну інформацію гумористичного та еротичного характеру. Обмеження цього пункту не стосуються телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слово «дитячий».
У день трауру (скорботи, жалоби) та день пам’яті радіомовники припиняють трансляцію: музичних передач, що містять твори мажорного звучання; вікторин і розіграшів призів; музичних творів, реклами та повідомлень, які містять аудіальну інформацію гумористичного та еротичного характеру.
У день пам’яті повідомлення про відзначення дня пам’яті телерадіоорганізації подають у кожному випуску новин у проміжку часу між 7:00 та 10:00 і між 18:00 та 21:00.
У день трауру (скорботи, жалоби) або в день пам’яті в телерадіопрограмах власники, посадові чи службові особи, творчі працівники телерадіоорганізацій не піддають сумніву доречність проголошення дня трауру (скорботи, жалоби) або відзначення дня пам’яті.
Сітка мовлення має бути погоджена з цими правилами не пізніше ніж за 12 годин з моменту оприлюднення на офіційних вебсайтах органів державної влади відповідного нормативно-правового акта.
Ілюстрація: Національна рада з питань телебачення і радіомовлення
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)