Здійснення державного екологічного контролю надзвичайно важливе
Здійснення державного екологічного контролю надзвичайно важливе

Здійснення державного екологічного контролю надзвичайно важливе

Природні умови Буковинського краю, родючість його земель, багатство надр сприятливі для розвитку як аграрного, так і індустріального сектору економіки. Тому проблема раціонального природокористування, збереження довкілля нашої області, її унікальних територій та об’єктів має велике практичне значення. Як зробити Буковину екологічно безпечною? Головне, це - здійснення належного державного екологічного контролю.

Протягом першого півріччя 2021 року державний контроль здійснювали у всіх сферах природоохоронної діяльності. Проте, зважаючи на наявної в області екологічної ситуації, вимоги обласної державної адміністрації, правоохоронних органів, основна увага в роботі Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Чернівецькій області Державної екологічної інспекції Карпатського округу приділена контролю за збереженням лісових ресурсів, природо-заповідного фонду, землям водного фонду, де здійснюють незаконну вибірку ГПС з річок, а також контролю за діяльністю житлово-комунальних господарств у частині скидів забруднюючих речовин у водойми області тощо, розповідає начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Чернівецькій області Державної екологічної інспекції Карпатського округу Сергій Робулець (на фото).

Упродовж першого півріччя 2021 року державними інспекторами проведено 568 ресурсних перевірок щодо додержання вимог природоохоронного законодавства. За виявлені порушення притягнуто до адміністративної відповідальності 561 особу. Сума стягнутих штрафів становить – 139,4 тис. грн.

Всього за порушення вимог природоохоронного законодавства нараховано збитків, заподіяних державі на загальну суму 13,6 млн грн, та пред’явлено 22 претензії на суму понад 7,9 млн грн, а стягнуто 28 на суму– 481 тис. грн, а решта перебуває у провадженні.

До правоохоронних органів для подальшого реагування та встановлення винних осіб передано 17 матеріалів. Відкрито 17 карних проваджень, у тому числі на невідомих осіб на суму понад 5,7 млн грн. Всього у судових органах є матеріалів на понад 12,5 млн грн щодо відшкодування державі заподіяної шкоди, зокрема це матеріали щодо незаконної порубки лісів.

Підбиваючи підсумки за перше півріччя 2021 року, проведена робота забезпечила керованість екологічною ситуацією в області, сприяла уникненню непередбачених складних екологічних ситуацій техногенного походження. Аварійних викидів в атмосферне повітря та скидів у водні об’єкти не було.

Степан КРАЙНЯК

Теги по теме
Черновицкая область Земля
Источник материала
loader
loader