Onliner відключив коментарі під своїми новинами через можливе кримінальне переслідування
Onliner відключив коментарі під своїми новинами через можливе кримінальне переслідування

Onliner відключив коментарі під своїми новинами через можливе кримінальне переслідування

Сайт видання Onliner відключає коментарі під новинами через імовірне кримінальне переслідування тих, хто коментарі залишив, і посилення відповідальності за «публікацію "незаконного контенту"». Про це пише саме видання.

Вони переживають за свою аудиторію та своїх працівників. Тож, щоб максимально вберегти і тих, і тих від можливого переслідування, вирішили на деякий час призупинити можливість коментувати власні публікації. 

«Останнім часом в Білорусі прийняли низку законів, які максимально посилюють відповідальність за публікацію "незаконного" контенту. При цьому межі між "законним" і "екстремістським" часто складно визначити навіть професійним юристам. На жаль, тепер ми не можемо гарантувати безпеку тих, хто висловлюється під новинами. Особливо на емоціях. А новинна повістка така, що по-іншому, буває, і не виходить», – пише Onliner.

При цьому розділ «Форум» продовжить працювати.

Нагадаємо, що 8 липня силовики прийшли з обшуками до редакції найстарішого білоруського видання «Наша Ніва». Сайт видання заблокований і працює виключно через соцмережі. Тому редакція анонсувала новий сайт зі старою назвою. 



після обшуків 8 липня силовики затримали головреда Мартиновича на 72 години як підозрюваного за ч. 1 ст. 342 КК (Організація або підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь в них). Їх досі не відпустили, хоча строк затримання вже пройшов. 

Видання повідомляло, що при затриманні Мартиновича побили. У такому ж статусі в СІЗО знаходяться головний редактор журналу «Наша історія» Андрій Динько, начальник відділу реклами і маркетингу Андрій Скурко і головний бухгалтер Ольга Ракович.

Крім того, 8 липня КДБ провів обшуки в редакціях і у співробітників незалежних ЗМІ Брестської області. Зокрема, силовики прийшли до редакцій «Медіа-Полісся», «Intex-press», «Брестської газети». Місцеві ЗМІ повідомляють, що обшуки у журналістів Брестської області проводилися в межах кримінальної справи за статтею «Акт тероризму».

Того ж дня КДБ Білорусі оголосив проведення у країні спецоперації із «зачистки від радикально налаштованих осіб».

У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко.

Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

Зокрема, у травні 2021 року влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення.

5 липня влада Білорусі закрила кореспондентське відділення «Єврорадіо» в Мінську. До цього моменту «Єврорадіо» було одним з небагатьох іноземних ЗМІ, яке мало кореспондентський пункт у Білорусі.

24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.

8 червня Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.

Теги по теме
Беларусь Новости Инфопространство
Источник материала
loader
loader