Пенсія зросла з липня: кому дістанеться 120% прожиткового мінімуму
Пенсія зросла з липня: кому дістанеться 120% прожиткового мінімуму

Пенсія зросла з липня: кому дістанеться 120% прожиткового мінімуму

Розмір пенсії по втраті годувальника для однієї дитини з липня дорівнює розміру мінімальної пенсії.

Про це повідомляє портла «Главком».

Кому проіндексували пенсії

З 1 липня уряд підвищив пенсії відразу для декількох категорій пенсіонерів.

Так, на 100 гривень більше тепер отримують громадяни, які вийшли на пенсію в 2019-2020 роках. У Міністерстві соціальної політики розповіли, що таких громадян в Україні близько мільйона.

У Мінсоцполітики нагадали, що зазначеній категорії пенсіонерів не індексували пенсії в березні 2021, так як з моменту виходу на пенсію пройшло менше 24 місяців. Тепер же пенсіонери щомісяця отримують надбавку в розмірі 100 гривень.

Пенсіонерка

Пенсії по втраті годувальника

У зв'язку з плановим збільшенням прожиткового мінімуму в Міністерстві перерахували пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Так, тепер для однієї дитини виплата дорівнюватиме прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб. Нагадаємо, в Україні виплата для непрацездатних осіб дорівнює розміру мінімальної пенсії.

Це означає, що з 1 липня 2021 року пенсія у зв'язку з втратою годувальника становить 1854 гривні (раніше платили на 85 гривень менше – 1769 гривень).

Пенсійний фонд України

Якщо в сім'ї, яка втратила годувальника, двоє дітей-розмір пенсії збільшується до 3708 гривень – тобто виплата дорівнює 120% встановленого прожиткового мінімуму. До слова, передбачена виплата для двох дітей збільшилася на 170 гривень (раніше платили 3538 гривень).

При цьому в уряді ухвалили рішення перенести доплати для пенсіонерів, які досягли 75-річного віку. Індексувати пенсії особам, старшим 75 років, планують у вересні. 

Надбавка в сумі 400 гривень повинна була виплачуватися з липня, однак в Мінсоцполітики заявили, що на цю виплату в бюджеті не вистачає коштів.

До речі, нещодавно в Мінсоцполітики також анонсували введення накопичувальної системи, яка дозволить вивести Пенсійний фонд України з кризи і забезпечити громадянам гідну старість.

Раніше портал MY.UA повідомляв про те, що Кабмін збирається підвищити пенсії: названа сума і дата.

Також ми писали про підвищення до 10 тисяч гривень: кому в Україні нарахують "елітну" пенсію.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

Источник материала
Поделиться сюжетом