Команда ВДНГ та благодійна організація "Благодійний фонд Павільйон культури" оголосили про старт нової інституції Павільйон культури. Місце стане кураторською інституцією, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури.
Інституція знаходиться в Павільйоні 13 на ВДНГ — колишньому павільйоні вугільної промисловості. Її основна мета — дослідження та оприявнення важливих явищ, імен, творів та практик, яким досі бракувало умов для реалізації, професійної презентації та публічної уваги.
Засновники та перші куратори Павільйону культури: Саша Андрусик, Ольга Балашова, Вітя Глущенко, Лізавета Герман, Марія Ланько, Ірина Мірошнікова, Олексій Петров.
Серед основних завдань павільйону — стати сталим середовищем для становлення і розвитку важливих культурних ініціатив, надавати їм всебічну підтримку та простір для реалізації власних проєктів.
"Наша мета — перетворити ВДНГ на культурно-просвітницький парк та джерело підвищення культурного й соціального капіталу нації. Ми віримо, що, реалізуючі подібні культурні ініціативи, — можемо впливати на систему цінностей українців. Це вкрай важливо, адже частіше за все саме наявність або відсутність певних цінностей — ключова причина процвітання або занепада націй", — розповів Євген Мушкін, генеральний директор Національного комплексу "Експоцентр України".
Партнером Павільйону культури стане громадська організація "Музей сучасного мистецтва", яка опікується питанням створення державного музею сучасного мистецтва в Україні. Наразі в Павільйоні тривають дослідження і ремонтні роботи. Презентація майбутньої програми та проєкту ревіталізації будівлі для широкої аудиторії відбудеться 4-5 вересня 2021 року.
У жовтні 2021 року в Павільйоні культури відбудеться проект "Корисні копалини: виставка опер в павільйоні спогадів" — велика мультимедійна виставка на основі циклу з трьох сучасних опер, поставлених агенцією "Ухо" у Національній опері України в 2016-2018 рр. В рамках проєкту розпочнеться фандрейзингова кампанія зі збору коштів на ревіталізацію будівлі Павільйону 13.
Дізнайтеся більше про "Павільйон культури" за посиланням.
Дивіться також:
"Пектораль. Знахідка століття": 5 міфів про найвідомішу прикрасу, знайдену в Україні.
Живопис, фотографія та поезія: Найцікавіші виставки в Києві, які варто відвідати.