У Криму окупанти оскаржать рішення суду, який не дозволив обмежити пересування Наріману Мемедемінову
У окупованому Криму підконтрольні РФ силовики вирішили оскаржити рішення суду, що не дозволив встановити адміністративний нагляд над громадянським журналістом, колишнім політв’язнем та медіакоординатором «Кримської солідарності» Наріманом Мемедеміновим, який 2,5 років перебував за ґратами за сфальсифікованими звинуваченнями в «публічних закликах до тероризму». Про це повідомила «Кримська солідарність».
«Винесене рішення виключило можливість здійснення на Мемедемінова Нарімана Ібраімовіча індивідуального профілактичного впливу, яке органами внутрішніх справ Російської Федерації здійснюють з метою захисту державних і громадських інтересів», – йдеться в зверненні начальника відділення Міністерства внутрішніх справ Росії в Бахчисарайському районі, майора російської поліції Олександра Шумєєва до Верховного Суду РФ.
Адвокат громадянського журналіста Еміль Курбедінов розповів, що бачив апеляційну скаргу й вона юридично не обґрунтована. Він уточнив, що в своїй скарзі поліцейські вимагають накласти на Мемедемінова ті ж заборони, що і в раніше поданому позові. Дата засідання за скаргою поліції ще не призначена.
Як писав ДМ, у липні 2021 року відділення Міністерства внутрішніх справ Росії в Бахчисарайському районі звернулося до підконтрольного РФ Бахчисарайського районного суду з позовом «про встановлення адміністративного нагляду» за Наріманом Мемедеміновим. Поліція хотіла заборонити Мемедемінову залишати житло з 22:00 до 6:00, зобов'язати відвідувати так звані правоохоронні органи двічі на місяць, а також заборонити виїжджати за межі адміністративного району. Проте суд 28 липня відхилив позов поліції. Адвокат громадянського журналіста Еміль Курбедінов сказав, що цей позов не підлягав задоволенню, оскільки, за законом, адміністративний позов можна подавати протягом трьох місяців, а після звільнення Мемедемінова пройшов майже рік.
Нагадаємо, 22 березня 2018 року в селі Холмовка Бахчисарайського району в будинку Нарімана Мемедінова провели обшук. Громадянського журналіста затримали за «публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму або пропаганду тероризму» в роликах на його ютуб-каналі, записаних ще до 2014 року. Наступного дня суд в окупованому Росією Сімферополі обрав журналісту запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Згодом арешт неодноразово продовжували.
Правозахисники і медійники вимагали від Росії та влади анексованого Криму негайного звільнення Нарімана Мемедемінова. МЗС України також закликало звільнити кримського політв’язня. Медійники розпочали інформаційну кампанію на підтримку Нарімана Мемедемінова.
Слідство відмовилося визнавати наявність у нього українського громадянства. Кримського громадянського журналіста судили як російського громадянина.
2 жовтня 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Нарімана Мемедемінова до двох з половиною років колонії-поселення. Захист засудженого подав апеляцію на вирок. Але 14 травня 2020 року Військовий апеляційний суд Власіхи Московської області залишив чинним вирок. Після набуття чинності вироку журналіста етапували до колонії-поселення в Ростовській області. 13 серпня 2020 року Багаєвський районний суд Ростовської області відмовився умовно-достроково звільнити політв’язня.
21 вересня 2020 року Наріман Мемедемінов вийшов на свободу, відбувши 2,5 роки ув’язнення.
Про труднощі ув’язнення Нарімана Мемедемінова, роль медіа в його справі, звільнення та повернення читайте в матеріалі «Детектора медіа».
Фото: Кримська солідарність