КИЇВ. 10 серпня. УНН. Можливості політичного врегулювання ситуації на вірмено-азербайджанському кордоні не вичерпані. Як повідомляє агентство Armenpress, про це у вівторок в ході візиту до військової частини в Араратській області заявив генсек ОДКБ Станіслав Зась, пише УНН.
Цитата
“Ми проводимо організований моніторинг, в тому числі за допомогою держструктур Вірменії. Звичайно, ми вважаємо, що інциденти на вірмено-азербайджанському кордоні, про які ви говорите, представляють загрозу безпеці Вірменії. Якщо говорити про шляхи вирішення проблеми, ми думаємо, що можливості політичного вирішення цієї ситуації не вичерпані, по суті, це був би найкращий варіант для всіх”, — заявив він.
Контекст
Вірменія активно закликає і звертається до ОДКБ для втручання організації та військової допомоги під час ескалації і без того поганих відносин з Азербайджаном.
Наприклад, у липні глава уряду Вірменії Нікол Пашинян заявив, що запропонував розмістити опорні пункти російських прикордонників по всьому кордону з Азербайджаном. З такою заявою він виступив на засіданні уряду.
Крім того, Пашинян запропонував розмістити уздовж кордону з Азербайджаном моніторингову місію ОДКБ. “Я офіційно виключаю будь-яку провокацію з боку ЗС Вірменії. Вважаю, що для з’ясування дійсності взаємних звинувачень з боку Вірменії і Азербайджану одним з рішень може стати розміщення моніторингової місії ОДКБ уздовж кордону”, — сказав він.
На початку червня він повідомив, що Єреван очікує від Росії чіткої позиції щодо виведення військ Азербайджану з території Вірменії.
“РФ є партнером номер один у сфері безпеки, стратегічним союзником, — сказав він. — Остання телефонна розмова з президентом РФ був вчора (31 травня), і можу констатувати, що ми, по суті, в рішенні ситуації дотримуємося однакового підходу — ЗС Азербайджану повинні відійти від кордону. Позиція Вірменії чітка: Азербайджан повинен відступити. Вірменія очікує, що РФ чітко сформулює цю позицію”, — сказав Пашинян.
За його словами, відмова Баку буде означати, що вступає в силу 4-та стаття ОДКБ, яка кваліфікує дану дію як агресію щодо країни — учасниці організації. “І як перший крок ми очікуємо, що і Росія, і ОДКБ висловлять чітку, офіційну позицію з цього питання”, — додав він і висловив надію, що “процедури ОДКБ почнуться в належні терміни і дійдуть до їхнього логічного вирішення”.