Зеленський підписав ключовий закон про Дія City: що це означає
Зеленський підписав ключовий закон про Дія City: що це означає

Зеленський підписав ключовий закон про Дія City: що це означає

Закон покликаний створити сприятливі умови для ведення інноваційного бізнесу в Україні, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій і талановитих фахівців.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" № 1667-ІХ, який парламент ухвалив 15 липня 2021 року.

Про це повідомляє Офіс президента.

"Для стимулювання розвитку цифрової економіки документ запроваджує правовий режим Дія City та визначає організаційні, правові й фінансові засади його функціонування. Цей правовий режим передбачає спеціальні умови оподаткування, які будуть визначені Податковим кодексом України. Відповідний законопроект наразі опрацьовується у Верховній Раді на виконання завдань, визначених в Указі Президента № 371 "Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що спеціальні умови оподаткування застосовуватимуться до компаній – резидентів Дія City. Стати таким резидентом може юридична особа, зареєстрована на території України, яка відповідає низці вимог, зазначених у документі. Статус резидента Дія City надає уповноважений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки. Закон визначає питання, пов’язані з набуттям та втратою цього статусу.

Інформація про компанії, що мають або перебували у статусі резидента Дія City, міститься в електронному реєстрі Дія City, який є відкритим та оприлюднюється в мережі Інтернет.

Правовий режим Дія City встановлюється на строк не менш ніж 25 років з дня внесення до реєстру запису про її першого резидента.

Також закон містить норми, пов’язані з тимчасовою непрацездатністю та соціальними гарантіями для гіг-спеціалістів, їхнім загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, а також правом інтелектуальної власності на об’єкт, створений у зв’язку з виконанням гіг-контракту.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування, крім пункту 9 частини четвертої статті 5 (віднесення діяльності постачальника послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, до видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія City). Цей пункт набирає чинності через шість місяців з дня набрання чинності законом України, що визначає особливості правовідносин у сфері обігу віртуальних активів.

Нагадаємо:

  • Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації вирішив направити на розгляд парламенту проєкт ЗУ №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки України" (про Дія City) у новій редакції.
  • Основний законопроєкт про Дія City №4303 ухвалили у першому читанні 15 квітня.
  • У другому читанні та в цілому - 15 липня.
  • Керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька запевнила, що знижені податкові ставки в рамках Дія City не ведуть до зменшення податкових надходженьдо держбюджету.
  • Дія City - це спеціальний правовий режим для ІТ-індустрії, що має створити нові прозорі та зрозумілі потенційним іноземним інвесторам правила гри для ІТ-компаній та стартапів. 
Источник материала
loader
loader