Інстаграм дня: Неосюрреалістичні колажі в акаунті київського художника @bolin132
Інстаграм дня: Неосюрреалістичні колажі в акаунті київського художника @bolin132

Інстаграм дня: Неосюрреалістичні колажі в акаунті київського художника @bolin132

Український художник Олександр Барболін спеціалізується на створенні колажів і ділиться ними на власній сторінці в інстаграмі  @bolin132. Родом із міста Прилуки та фінансист за освітою, він вісім років прожив у Тель-Авіві, після чого повернувся в Київ і повністю присвятив свою діяльність мистецтву, співпрацюючи з різними брендами та компаніями.

Олександр Барболін описує свій стиль як "щось середнє між неосюрреалізмом та постмодерном". Його колажі нагадують про химерний світ людської уяви, де, на перший погляд, непоєднувані елементи створюють цілісну картинку витонченої фантазії.

"Мистецтво колажу заворожує своєю багатогранністю. Немає жодних кордонів та обмежень для фантазії. Його магія у тому, що в людей різне сприйняття світу, різні емоції та почуття прекрасного. Завдяки поєднанню можливо створити щось нове з уже створеного. Кожен із нас так само складається з різних частин, які можуть з часом змінюватися. Кожна людина сама по собі і є колаж",  розповідає Олександр Барболін.

Ілюстратор згадує, що його власне захоплення колажем розпочалося як хобі, де вишукувати старі модні журнали та працювати з ножицями, клеєм і папером було великим задоволенням. Неочікуване парі з найближчим другом підштовхнуло його до розвитку в цьому напрямку.

"Якось за келихом вина мій друг Гріша запропонував парі: протягом року щодня робити один колаж. Програвати я не люблю, тож довелося працювати щодня. Але з цього жартівливого парі я набув надзвичайного досвіду, зрозумів, у якому стилі я хочу працювати",  каже Олександр. Відтоді художник знаходиться у постійному пошуку форми вираження своїх думок та почуттів та експериментує з різною технікою колажу, зокрема створює аналоговий варіант своїх робіт. Колаж друкується на канві та прописується поверх акриловими фарбами.

На думку Олександра, попит на сучасне мистецтво зростає, адже все розвивається надзвичайно швидкими темпами. Зокрема, зростає його популярність в Україні. Так було не завжди, адже відомо, що багато знаменитих митців, в тому числі Сергій Параджанов, створювали колажі, але не завжди їх виставляли. "Можливо навіть не вони відмовлялися виставляти, а куратори, галеристи, мистецтвознавці. Якщо ви відвідуєте ретроспективу якогось художника, то його колажі обов'язково представлені, як частина творчого надбання автора. Тож можна сказати, що колаж завжди вважався мистецтвом",  зазначає Саша Барболін.

Аспект, який особливо цікавить художника  творчий симбіоз колажу та моди. Дослідженню цієї теми він присвятив чимало своїх робіт. За його словами, він спокійно ставиться до одягу і різноманітних трендів, але йому дуже подобається дивитися покази та лукбуки. "Мода  це відображення нашої дійсності, рефлексія на тему всього, що відбувається у суспільстві. Дизайнери дуже відчувають час і безперечно мають свій вплив на нього. Тож, використовуючи елементи їх колекцій та образів, я ніби йду у ногу з часом. І це дуже приємна хода!",  каже Олександр.

 

Дивіться також:

Інстаграм дня: Блиск і діаманти в роботах пакистанської художниці Сари Шакіль.

Інстаграм дня: @selfie_god_1996 подорожує Африкою без гіда, планів та попутників.

 

сучасне мистецтво
колаж
Олександр Барболін
Источник материала
loader
loader