Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) запрошує журналістів пройти курс із розвитку критичного мислення, протидії дезінформації та особистої безпеки «Стійкість до впливів та безпека журналістів: як працювати в еру інформаційного безладдя».
Навчання включатиме дводенний тренінг та вебінари з експертами за двома напрямами: стійкість до інформаційних впливів та безпека.
Стійкість до інформаційних впливів
Цей блок спрямований на підвищення здатності журналістів протидіяти шкідливим інформаційним впливам через вдосконалення навичок критичного споживання інформації, а також розуміння вразливостей своєї аудиторії, роботу з когнітивними упередженнями та стереотипами. Програму тренінгу розроблено на основі успішної методики IREX Learn to Discern, що була започаткована в Україні у 2015 році й нині поширена вже більше ніж на 12 країн;
Безпека
В цьому блоці триватиме підготовка з таких питань, як психосоціальна безпека, цифрова безпека, вступ у фізичну безпеку. Він підвищить обізнаність журналістів в керуванні ризиками й загрозами, з якими вони стикаються в роботі й повсякденному житті. Програма розроблена на основі тренінгу SAFE (Securing Access to Free Expression, «Забезпечення доступу до свободи самовираження»), який успішно проводився в більш ніж 15 країнах і за результатом якого 96 % учасників зауважили покращення навичок планування й керування ризиками.
Навчання орієнтоване в першу чергу на тих журналістів, які висвітлюють конфлікт на сході України. Дводенні тренінги будуть проводитися переважно у східних областях.
Із журналістами працюватимуть професійні тренери: журналісти-практики, медіаексперти, фактчекери, фахівці з фізичної безпеки та психологи.
Взявши участь у тренінгу IREX, журналісти зможуть:
- краще ідентифікувати небажані впливи;
- вдосконалити знання з цифрової безпеки;
- підвищити свою психосоціальну стійкість;
- покращити навички фактчекінгу;
- протидіяти дезінформації та маніпуляціям;
- розвинути навички оцінки та планування ризиків;
- глибше розуміти вразливості аудиторій і впливу на неї неякісного контенту.
Деталі та реєстрація на сторінці програми за посиланням. Дедлайн заповнення анкети: 10 листопада 2021 року.