В Україні з’явилися перші офіційні колекторські компанії
В Україні з’явилися перші офіційні колекторські компанії

В Україні з’явилися перші офіційні колекторські компанії

В Україні зареєстровано перші колекторські компанії

Перші юридичні особи пройшли процедуру реєстрації в Національному банку України

Національний банк України зареєстрував перші колекторські компанії. Їхнє створення передбачає нове законодавство, яке Рада ухвалила в липні 2021 року. Про це повідомили в НБУ.

Зареєстрували наразі 5 таких компаній:

  • ТОВ «Компанія Аксіліум» (ЄДРПОУ 43227197);
  • ТОВ «Інфідіс» (ЄДРПОУ 41476560);
  • ТОВ «Фінтех-колект» (ЄДРПОУ 44364802);
  • ТОВ «Служба виконання стягнення» (ЄДРПОУ 44303859);
  • ТОВ «Українська колекторська агенція» (ЄДРПОУ 41501722).

Відповідні рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

Нагадаємо, що в Україні у 2021 році вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час урегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Усі компанії, які на день уведення в дію відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з урегулювання простроченої заборгованості й планували продовжувати її, мали місячний термін (із 14 липня до 13 серпня 2021 року), щоб подати до Національного банку необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній (далі – реєстр).

Національний банк за результатами опрацювання поданих документів здійснює реєстрацію установ, які відповідають усім вимогам законодавства. Інші юридичні особи, що планують набуття статусу колекторської компанії, мають необмежені строки звернення з цією метою до Національного банку.

Національний банк нагадує, що лише компанії, внесені до реєстру, матимуть право надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.

Звертаємо увагу, що після 14 жовтня 2021 року у разі відсутності компанії в реєстрі, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір із нею на надання послуг із урегулювання простроченої заборгованості.

Источник материала
loader
loader