Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7”
Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7”

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7”

Із 14 вересня до 3 листопада 2021 року пройде онлайн-фестиваль “7+7”, який покаже фільми режисерок України та Великої Британії. Подія ініційована онлайн-кінотеатром Takflix у співпраці з London Short Film Festival (LSFF) за підтримки Українського культурного фонду та Британської ради в Україні. Загалом в межах події покажуть 14 різножанрових стрічок. 

Мета фестивалю — збільшити видимість жінок-режисерів у сучасній кіноіндустрії та популяризувати цінності рівноправ’я, взаємоповаги, інклюзії та різноманіття. Протягом семи тижнів на сайті фестивалю можна буде безкоштовно подивитися короткрометражні фільми видатних й молодих режисерок — номінанток і лауреаток відомих фестивалів, а також відбуватимуться освітні онлайн-події про жінок на екрані та в кіноіндустрії. Стрічки будуть доступні для перегляду на території України та Великої Британії.

У межах фестивалю будуть показані знакові фільми культових мисткинь з минулого — роботи Майї Дерен, Кіри Муратової Сари Вуд, а також стрічки режисерок які діляться поглядом на актуальні проблеми сучасності. Серед них Катерина Горностай, Жанна Озірна, Еліс Сібрайт та інші.

Розповідаємо про сім фільмів кінофестивалю, на які варто звернути особливу вагу.

“Полуденні тенета”

Режисерка: Майя Дерен, 1943

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7” (фото 1)

Авангардний фільм-сновидіння Майї Дерен — уродженки Києва, авторки незалежного кіно і теоретика авангарду.

Короткий метр "Полуденні тенета" — про жінку, яка  повертається додому та засинає. Вона бачить яскраві сни, які може є просто фантазіями, а може — відбуваються в реальності. Через повтор зображень та повну невідповідність часу і простору, її темні внутрішні бажання постають на екрані.

"Перемоги у фітнесі: 4 і 20 струнких дівчат"

Режисерка: Мері Філд, 1940

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7” (фото 2)

Культурфільм британської кінопродюсерки і режисерки Мері Філд, яка працювала над документальними, навчальними та дитячими фільмами.

“Фітнес перемагає: 4 і 20 струнких дівчат” — бадьорі сцени, де жінки беруть участь в енергійних групових вправах у залі місцевої громади, є втіленням спортивних занять часів війни. Особливий акцент робиться на важливості здорових ніг: “Добре треновані ноги допоможуть вам не втомлюватися під час роботи, хатніх справ і покупок”.

“Офелія”

Режисерка: Кіра Муратова, 1997

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7” (фото 3)

Короткометражний фільм української режисерки Кіри Муратової, який є однією з частини кримінальної комедії “Три історії”. У кожній з історій відбувається вбисвство і здійснюють його люди, на перший погляд, абсолютно неспроможні на це. “Офелія” розповідає про вродливу дівчину Офу, яка працює в архіві лікарні. Вона ненавидить і чоловіків, і жінок, любить тільки дітей. Для чогось вона уважно відстежує долю тих, від кого ще у пологовому будинку відмовилися матері. Її ідеал — Офелія. Як може повторитися доля шекспірівської героїні у наш час?

“Бузок”

Режисерка: Катерина Горностай, 2017

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7” (фото 4)

У 2021 році драматичний фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав Срібного лева Берлінале та Гран-прі Одеського міднародного кінофестивалю. Події короткометражної стрічки “Бузок” відбуваються у травні, коли цвітуть ці квіти. Його героїні — п’ятеро подруг. “Потрібно бути сміливим, щоб зустрітись зі своїми страхами, але ще сміливішим, щоб сказати про них близьким. Знайди п’ятилисник бузку і зїж на удачу”, зазначається в описі фільму.

“Зв’язок”

Режисерка: Жанна Озірна, 2018

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7” (фото 5)

Твоя родина може прийняти твою інакшість. Але чи можеш ти прийняти нормальність своєї родини? Історія одного камін-ауту тривалістю в один рік. 

“Весела ніч”

Режисерка: Мюріель д’Ансембур, 2012

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7” (фото 6)

Щирий портрет двох неповнолітніх дівчат-підлітків на вечірці в Лондоні. Їх сексуальне пробудження та юнацька жага до розширення власних рамок затьмарює їх невинність. Зустрічі з різними чоловіками не залишають нікого з них байдужим. Де межа і хто її проведе?

“Тіло красиве”

Режисерка: Нгозі Онвур

Кіно режисерок України та Великої Британії: Що подивитися на онлайн-фестивалі “7+7” (фото 7)

Автобіографічна розповідь про переосмислення жіночої краси та сексуальності, в якій режисерка Нгозі Онвура рефлексує про свої стосунки з матірю. Відкриття Онвурою своєї сексуальності в ролі моделі поєднується з інтимним описом досвіду десексуалізації її матері Медж після мастектомії. Кінематографічний погляд на жіноче тіло закликає глядачів визнати сексуальність та бажання (дорослих) жінок поза межами панівних стандартів краси. 

Дізнайтеся більше про програму онлайн-фестивалю "7+7" тут. 

Дивіться також:

5 причин подивитися фільм "Аннетт" Леоса Каракса, навіть якщо ви не любите мюзикли.

Дорослішання на тлі збройного конфлікту: Дивіться трейлер фільму “Белфаст” Кеннета Брана.

кіно
такфлікс
Теги по теме
Кино
Источник материала
loader
loader