23 вересня 2021 року креативна команда ЦУМу презентувала новий арт-сезон у київському універмазі, створений у колаборації з українським художником-муралістом Володимиром Манжосом, відомим під псевдонімом WaOne Interesni Kazki.
Монументальні розписи художника можна зустріти в Україні та далеко за її межами — в США, Франції, Індії, Данії, Марокко тощо.
Спеціально для ЦУМу Володимир Манжос розробив сім вітрин на основі своїх ключових робіт і символічних зображень, а також створив серію ілюстрацій для пакетів центрального універмагу.
Під час public-talk, який відбувся в лофт-просторі універмагу, Володимир Манжос і креативна команда ЦУМу розповіли про особливості своєї колаборації, взаємозв’язок мистецтва та fashion-індустрії, а також про те, як створювалося оформлення для вітрин універмагу — унікальний казковий світ яскравих образів.
В кожній вітрині представлені сюрреалістичні образи, які поєднують у собі містику та науку: тигр із крилами, мавпа з очима, що світяться червоним, музичні інструменти, ігрові та геометричні фігури. Вітрини доповнюють об’ємні арт-об’єкти і механізовані елементи в форматі екранів, де миготить око. В якості фону використаний паттерн зоряного неба, який об’єднує всі вітрини в єдину сюжетну композицію.
Все це перегукується з творчістю Володимира Манжоса. “Я дуже задоволений спільною роботою над вітринами в ЦУМі. Креативна команда приємно здивувала: їхні ідеї були дійсно крутими та незвичайними. Вони змогли зрозуміти суть мого мистецтва і гармонійно адаптували його під формат вітрин. Результат перевершив мої очікування”, — коментує художник.
Над проєктом також працював аудіодизайнер — композитор та музикант Дмитро Авксєнтьєв (Koloah), який розробив атмосферний музичний супровід для вітрин. В його основі — особливе сприйняття картин художника. Такий звуковий експеримент дозволяє глибше зануритися і відчути смисли, закладені автором.
Дивіться також:
Экскурсия за кулисы "Лебединого озера" с солистом труппы Национальной оперы Алексеем Тютюнником.
Алевтина Кахідзе про дослідження довкілля через мистецтво.