ОБСЄ презентувало у Києві освітній інструментарій для українських державних службовців, спрямований на підвищення захисту інституцій від кіберзагроз.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, інструментарій включає програму онлайн та очного навчання з основ кібербезпеки, мобільний тренінговий центр і пул тренерів.
Його метою є популяризація кібергігієни серед держслужбовців.
Курс "Основи кібербезпеки" складається з 9 онлайн-модулів та розміщений на платформі "Дія.Цифрова освіта" та онлайн-ресурсі DESPO. Він доповнюється дводенним очним тренінгом. Серед його тем є найпоширеніші загрози кіберпростору та способи їх уникнення.
"За допомогою сталих практик кібергігієни організації та держустанови краще спроможні забезпечувати безпеку своїх інформаційних систем, оскільки це визначає роль кожного у захисті своєї мережі та ресурсів від хакерів", - зазначив під час презентації інструментарію Координатор проєктів ОБСЄ в Україні посол Генрік Вілладсен.
У свою чергу посол великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс наголосила, що тепер навчання з кібергігієни є частиною підготовки держслужбовців.
Заступниця міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан зауважила, що більше 50 тисяч держслужбовців навчилися кібергігієні завдяки Мінцифрі та координатору проєктів ОБСЄ, а на платформі "Дія. Цифрова освіта" зареєстровано майже мільйон українців.
Очікується, що кількість тих, хто навчатиметься, зростатиме щороку. Нацагентство з питань держслужби планує навчання 6,5 тисячі осіб у 2022-23 роках.
Програму реалізовано координатором проєктів ОБСЄ в Україні у співпраці з Нацагентством України з питань держслужби та Українською школою управління за фінансової підтримки МЗС і у справах Співдружності націй Великої Британії та МЗС Німеччини.