![Продовжують виступати проти: США відреагували на початок наповнення газом "Північного потоку-2"](https://thumbor.my.ua/V7z47lXOdAg1ajFPKqrC0vO1_Y8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2F78e79a204935c51ec6a0f1bcabbdd19e.jpg)
Продовжують виступати проти: США відреагували на початок наповнення газом "Північного потоку-2"
КИЇВ. 5 жовтня. УНН. Оператор російського газопроводу “Північний потік-2” повідомив 4 жовтня, що перша нитка трубопроводу, прокладеного з Росії до Німеччини дном Балтійського моря, почала заповнюватися газом. У Держдепі США на це відреагували заявою, що продовжують виступати проти проєкту газопроводу, передає УНН.
Контекст
У повідомленні компанії-оператора йдеться про те, що вже були проведені пусконалагоджувальні роботи й відтепер вона здатна проводити газ для початку технічного тестування трубопроводу.
Раніше в понеділок Данське енергетичне агентство оголосило про те, що компанія Nord Stream 2 виконала всі умови (частково газопровід проходить через данські води) для введення газопроводу в експлуатацію.
Наразі невідомо, коли газопровід буде повністю готовий до початку поставок палива.
Реакція США
У відповідь на пусконалагоджувальні роботи у Держдепі США заявили, що продовжують виступати проти проєкту “Північний потік-2”.
“Ми продовжуємо виступати проти цього газопроводу... Ми продовжуємо вважати, що це геополітичний проєкт Російської Федерації”, — заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс, коментуючи заповнення газом першої нитки цього газопроводу.
Доповнення
10 вересня Глава “Газпрому” Олексій Міллер повідомив про повне завершення будівництва “Північного потоку-2”.
У липні США і Німеччина підписали угоду, що дозволило добудувати газопровід без введення додаткових санкцій. Країни домовилися ввести санкції проти Росії і німецьких компаній, які будували “Північний потік-2”, якщо Москва використовує газопровід як “політичну зброю” проти України та інших країн.
“Північний потік-2” являє собою дві нитки газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)