Найближчими днями Київ потрапить у "червону" зону карантину. Про це заявив столичний міський голова Віталій Кличко під час відкриття Київради.
Він повідомив, що 22 жовтня Комісія з надзвичайних ситуацій міста прийме рішення про запровадження додаткових обмежень і функціонуванні столиці в умовах червоної зони.
За словами Кличка, ситуація з коронавірусом у столиці стрімко погіршується. За минулу добу в Києві - майже 1200 нових хворих і 39 летальних випадків. Вік, тих, хто помер — від 29 років.
«Останніми днями до лікарень столиці госпіталізують по пів тисячі хворих. І більшість із них — у важкому стані…Вже понад 50 відсотків ліжок, які підготувало місто для лікування хворих на коронавірус, заповнені. А з киснем заповнені більш, як 63 відсотки», — зазначив Кличко.
Також мер столиці доручив Департаменту охорони здоров’я КМДА активізувати кампанію з вакцинації жителів Києва. І закликав депутатів Київради пояснювати киянам необхідність вакцинації.
Він нагадав, що на сьогодні 98 відсотків госпіталізованих в лікарні міста — не щеплені. І 99 відсотків летальних випадків — це не вакциновані пацієнти.
Що заборонять, якщо Київ перейде в "червону зону"
За новими правилами в червоній карантинній зоні забороняється:
- робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на виніс;
- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
- робота навчальних закладів, крім закладів, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат;
- проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
- робота закладів культури;
- робота установ, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі).
Ці обмеження не будуть застосовуватися, якщо у всього персоналу і відвідувачів закладів або заходів, будуть жовті або зелені COVID-сертифікати.
Жовтий сертифікат можна отримати після першої дози вакцини від коронавірусу, він діє 120 днів з моменту щеплення.
Зелений сертифікат видають після введення другої дози вакцини або через два тижні після застосування одноразової вакцини, він діє рік.
Що залишиться дозволеним у "червоній" зоні
Згідно з правилами, у червоній зоні епіднебезпеки дозволяється:
- робота закладів громадського харчування за адресною доставкою та навинос,
- робота навчальних закладів, якщо 100% працівників отримали два щеплення проти COVID-19
- приймання відвідувачів суб'єктами господарювання у сфері торгівлі: харчовими продуктами, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослинних площах, не менше ніж 60% яких призначено для торгівлі такими товарами