Віталій Кличко і Володимир Зеленський перетнулися ще на заходах на честь 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру
Фото: УНІАН

Мер Києва сам запропонував президенту зустрітися

19 жовтня мер Києва Віталій Кличко та президент України Володимир Зеленський вперше за останній рік провели зустріч на Банковій. Факт зустрічі підтвердив Zn.ua Кличко після засідання профільного комітету парламенту, який підтримав проект закону про столицю до другого читання.

За словами мера, вони перетнулися з президентом ще 6 жовтня на заходах на честь 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру, де Кличко сам підійшов до Зеленського і запропонував зустрітися. Президент погодився і Кличко 19 жовтня о 17:00 був на Банковій.

«Ми, дійсно, зустрілися. Вперше за останній рік, – підтвердив інформацію джерел Zn.ua мер Києва. – Говорили довго про проблеми столиці».

Однак Кличко заперечив інформацію про те, що в ході розмови було обговорено питання майбутнього прийняття закону про столицю, де будуть розведені повноваження міського голови і голови КМДА.

Нагадаємо, 20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендувв парламенту прийняти закон про столицю з урахуванням правок.

На засіданні парламентського комітету мер Києва Віталій Кличко виклав вимоги до закону про столицю.

Кличко наголосив, що закон про столицю не повинен порушувати Конституцію України та не має передбачати скасування власних виконавчих органів Київської міської ради.

Нагадаємо, у вересні цього року комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочав процес перегляду правок до законопроєкту №2143-3 «Про місто Київ – столицю України».

У вересні 2019 року у Верховну Раду внесли законопроєкт «Про столицю України – місто-герой Київ», який передбачає позачергові вибори мера Києва та Київської міської ради.

23 вересня 2019 року з подачі київського міського голови у Верховній Раді зареєстрований альтернативний законопроєкт про столицю.

Нагадаємо також, що нещодавно ДБР заявило, що керівництво та службові особи структур КМДА з використанням влади та наданих їм повноважень налагодили стійкі корупційні схеми розкрадання бюджету міста Києва.

У відповідь Кличко закликав Державне бюро розслідувань не дискредитувати правоохоронний орган своїми заявами, а за наявності доказів про зловживання столичної влади – передавати справи до суду.

Київ уклав меморандум з юридичною компанією щодо аналізу та юридично-правової оцінки корупційних звинувачень, висунутих на адресу влади міста останніми місяцями.


Источник материала
Поделиться сюжетом