Партія-переможець на виборах у Німеччині виступила за швидкий запуск «Північного потоку-2»
Партія-переможець на виборах у Німеччині виступила за швидкий запуск «Північного потоку-2»

Партія-переможець на виборах у Німеччині виступила за швидкий запуск «Північного потоку-2»

«Прямо зараз російська політика поставок призводить до зростання витрат на енергію» – співголова СДПН

Фото з відкритих джерел

«Німеччина прихильна дотриманню основних стандартів, а також бере участь в європейських економічних санкціях» – Борьянс

Співголова Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Норберт Вальтер-Борьянс висловився за якнайшвидше введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». Його позиція розходиться з думкою можливих партнерів по коаліції – партії «зелених». Про це повідомляє Augsburger Allgemeine.

«На мій погляд, незалежність забезпечується не розривом зв’язків з іншими, а наявністю якомога більшої кількості зв’язків з якомога більшою кількістю партнерів. На жаль, ви рідко можете вибирати постачальників, виходячи з їх симпатій до політичної системи, те ж саме і з нафтою», – сказав Вальтер-Борьянс, відповідаючи на питання про те, що «зелені» не хочуть піддаватися на шантаж російського президента Володимира Путіна і не хочуть швидко давати схвалення на запуск «Північного потоку-2».

При цьому Вальтер-Борьянс зазначив, що Німеччина прихильна дотриманню основних стандартів, а також бере участь в європейських економічних санкціях.

«Однак в даному випадку мова йде не про торгівлю, а про інфраструктуру, яка допоможе нам здійснити перехід нашої високорозвиненої країни до кліматичної нейтральності. Разом з тим, звичайно, ми повинні швидко розширювати використання відновлюваних джерел енергії», – додав співголова СДПН.

За його словами, поточне зростання цін на газ і паливо має три дуже різні причини. Податок на викиди CO2 має найменшу частку. Ефект надолужування після пандемії короновірусу вносить більш вирішальний внесок.

Водночас він визнав, що «прямо зараз російська політика поставок призводить до зростання витрат на енергію».

Федеральне мережеве агентство Німеччини має до початку січня прийняти рішення про дозвіл на експлуатацію «Північного потоку-2», за яким передбачається постачати до 55 мільярдів кубометрів природного газу з Росії до Німеччини щорічно.

Як відомо, 18 жовтня «Північний потік – 2» заповнили технічним газом. За даними оператора, нитка наповнена так званим технічним газом в обсязі приблизно 177 млн кубометрів, що забезпечує рівень тиску 103 бар у газопроводі.

Того ж дня Україна подала заявку на участь у сертифікації «Північного потоку – 2».

Источник материала
loader
loader