ЄС заявляє, що Росія використовує газове питання проти Молдови як "зброю"
ЄС заявляє, що Росія використовує газове питання проти Молдови як "зброю"

ЄС заявляє, що Росія використовує газове питання проти Молдови як "зброю"

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. У четвер, головний дипломат Європейського союзу - Жозеп Боррель заявив, що Молдова стала жертвою спроб Росії використати природний газ як "зброю" для "залякування свого сусіда". Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Газовий контракт Молдови з російським "Газпромом" минув наприкінці вересня, і обидві сторони не змогли домовитися про нову ціну, оскільки Кишинів відмовився від пропозиції "Газпрому" подвоїти ціну, яку раніше сплачувала Молдова.

Кремль у середу заперечив твердження, що російська компанія використала газові переговори з Кишиневом для досягнення політичних поступок, але глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель відкинув цей аргумент.

"У глобальному масштабі зростання цін у всьому світі не є наслідком озброєння постачання газу, але у випадку Молдови – так, – сказав Боррель на пресконференції разом із прем'єр-міністром Молдови Наталією Гаврилицею у Брюсселі.

"Газпром" заявив, що призупинить експорт газу до Молдови, яка межує з Румунією та Україною, якщо його не буде сплачено за попередні поставки.

"Молдові необхідно враховувати політичні характеристики… це різке (цінове) підвищення, пов'язане з політичними проблемами, яке потребує нашої підтримки, - сказав Боррель, маючи на увазі 60 мільйонів євро (70 мільйонів доларів) гранту від ЄС для допомоги у енергетичній кризі, яку було погоджено цього тижня. - Це торкнеться найуразливіших верств населення Молдови".

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця повідомила, що молдавські офіційні особи продовжують переговори з "Газпромом" у Санкт-Петербурзі і що вона сподівається на "доступний" довгостроковий контракт.

Доповнення

Парламент Молдови проголосував за введення режиму надзвичайного стану в країні з 22 жовтня по 20 листопада через дефіцит газу. "Газпром" 23 жовтня пригрозив відмовитися від подальших постачань газу Молдові, якщо та не погасить борг і не домовиться про умови нового контракту. Дводенні переговори Москви та Кишинева щодо газу не принесли результатів.
Термін дії довгострокового контракту Молдови з "Газпромом", укладеного в 2006 році і який з того часу щорічно продовжувався, сплив 30 вересня. Угода була продовжена ще на місяць, упродовж цього часу Кишинів купував газ у російського концерну за ціною 790 доларів США за 1 000 кубометрів.

Теги по теме
Евросоюз газ Молдова Газпром
Источник материала
loader
loader