Декларацію із сімейним лікарем за три роки підписали понад 78% українців
Декларацію із сімейним лікарем за три роки підписали понад 78% українців

Декларацію із сімейним лікарем за три роки підписали понад 78% українців

Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. Такі дані Національної служби здоров'я України (НСЗУ) опублікувала пресслужба Кабінету Міністрів.

Зокрема, це 32 млн 528 тисяч громадян. Найвищий відсоток пацієнтів із деклараціями у Київській області – понад 95%. У Хмельницькій області – понад 91%, а у Львівській – понад 90%.

"Первинну допомогу надають понад 24 тисячі лікарів. Понад 1000 з них мають власну практику. З лікарями-ФОП декларацію уклали понад 1 млн пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали 960 тис. українців", – йдеться у повідомленні НСЗУ.

У 2021 році лікарі первинки виписали:

  • понад 34 мільйони, або 58% від усіх електронних направлень;
  • понад 2 мільйони з 3-х – електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність;
  • понад 11 мільйонів електронних рецептів на "Доступні ліки" пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам.

Як відомо, навесні 2018 року в Україні стартувала медична реформа і у українців з'явилася можливість обрати лікаря та підписати з ним декларацію. Тобто громадянам дали можливість обрати фахівця, якому вони довіряють, і звертатися у разі проблем зі здоров'ям саме до нього, а не до лікаря, який є на зміні у місцевій поліклініці чи приватній клініці.

Нагадаємо, раніше народна депутатка Ольга Стефанишина в етері "5 каналу" заявила, що доручення президента щодо мінімальної зарплати лікарям у 20 тис. грн у 2022 році не буде виконано, бо не передбачено достатньо коштів у бюджеті.

Теги по теме
врачи
Источник материала
loader
loader