Ціни на газ у грудні: менше 8 грн за кубометр пропонують одразу 36 компаній
Ціни на газ у грудні: менше 8 грн за кубометр пропонують одразу 36 компаній

Ціни на газ у грудні: менше 8 грн за кубометр пропонують одразу 36 компаній

Газопостачальні компанії опублікували свіжі цінники на блакитне паливо для побутових споживачів (населення).

За даними традиційного моніторингу інформаційно-консультаційного центру ГазПравда, у грудні ціни коливатимуться від 7,799 грн до 13,5 грн за кубометр.

Проте більшість постачальників, 36 компаній, встановили цінники нижче 8 грн за кубометр. А в порівнянні з листопадом чотири компанії знизили свої ціни.

Як і в листопаді, рейтинг найвигідніших пропозицій стартує з 7,799 грн за кубометр. Таку ціну запропонувала компанія Енерджі Трейд Груп (ETG).

Лише на 0,001 грн більше, 7,80 грн за куб, просить компанія Neogas. Далі йдуть Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за куб), Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут (7,89 грн за куб), Палівенерго (7,90 грн за куб), Енергогарантія (7,95 грн за куб).

Газопостачальна компанія Нафтогаз України запропонувала традиційні 7,96 грн за кубометр. Таку саму ціну виставили Газпостачсервіс і Тернопільоблгаз Збут. Решта компаній виставили цінники від 7,98 до 13,5 грн за кубометр.

Найвищі цінники на газ, 13,5 грн за куб, пропонує лише Херсонська обласна енергопостачальна компанія.

Фото: ГазПравда

— Такі зміни стали можливі завдяки старту роботи ринку в рамках Балансуючої групи НАК Нафтогаз України. У листопаді, вперше за пів року, одразу сім газопостачальників скоригували свої річні цінники для побутових споживачів у сторону зменшення. А в грудні до них додаються ще чотири компанії, – пояснила керівниця Центру правової підтримки споживачів газу ГазПравди Юлія Чеберяк.

З жовтня практично весь сегмент постачання газу населенню працює в складі Балансуючої групи НАК Нафтогаз України. Компанії в її складі купують газ у Нафтогазу за однаковою ціною – 7,42 грн за кубометр.

Контракти в рамках Балансуючої групи діятимуть до травня – так само як і річні ціни для побутових споживачів. Це дозволить гарантувати достатні обсяги газу для населення протягом усього опалювального сезону та безпеку постачання ресурсу.

Читайте
6 років без Газпрому: як Україна відмовилася від закупівлі російського газу й коли сама стане експортером палива
Теги по теме
газ
Источник материала
Поделиться сюжетом