Human Rights Watch: Талібан "убив і викрав" десятки колишніх офіцерів Афганістану
Human Rights Watch: Талібан "убив і викрав" десятки колишніх офіцерів Афганістану

Human Rights Watch: Талібан "убив і викрав" десятки колишніх офіцерів Афганістану

КИЇВ. 30 листопада. УНН. Бойовики "Талібану" вбили або насильно викрали понад 100 колишніх співробітників поліції та розвідки після приходу до влади в Афганістані, йдеться у звіті Human Rights Watch у вівторок. Група вказала на продовження помсти проти збройних сил поваленого уряду, незважаючи на оголошену амністію, інформує УНН.

Цитата

"Схема вбивств посіяла терор по всьому Афганістану, оскільки ніхто, пов’язаний із колишнім урядом, не може відчувати себе впевнено, що він уникнув загрози помсти", – йдеться у звіті Human Rights Watch.

Деталі

Керівництво "Талібану" неодноразово заявляло, що працівникам колишнього уряду, у тому числі й військовослужбовцям, нема чого боятися.

У суботу прем'єр-міністр Талібану Мохаммед Хасан Ахунд у публічному виступі заперечив, що будь-яка помста мала місце.

Але Human Rights Watch зазначила, що обіцяна амністія не завадила місцевим командирам помститися колишнім військовослужбовцям, поліцейським та спецслужбам.

"Талібан зобов’язаний запобігти подальшим вбивствам, притягнути винних до відповідальності та компенсувати сім’ям жертв", – сказала заступник директора організації в Азії Патрісія Госсман.

У ході інтерв’ю зі свідками, родичами, колишніми урядовцями, чиновниками Талібану та іншими, Human Rights Watch заявила, що задокументувала вбивства або насильницьке "зникнення" 47 колишніх військовослужбовців у чотирьох провінціях у період з 15 серпня по 31 жовтня. його дослідження вказало, що також відбулося щонайменше 53 вбивства або зникнення.
Дослідження було зосереджено на провінціях Газні, Кандагар, Кундуз і Гільменд.

У провінції Газні колишній командир місцевої поліції на ім’я Саадат зник після того, як пішов на ринок у середині жовтня. Пізніше мешканці принесли його тіло до будинку, розповівши родичам, що він був убитий на дорозі озброєними людьми, які, на їхню думку, були талібами.

У вересні керівництво Талібану оголосило про створення комісії для розслідування повідомлень про порушення прав і злочини. Але поки що комісія оголосила лише про арешти кількох членів, повідомляє Human Rights Watch.

Додамо

Таліби захопили владу 15 серпня, коли вони увірвалися в столицю Кабул, коли підтриманий міжнародний уряд розвалився. Падіння Кабула завершилося приголомшливо швидким захопленням повстанцями, які захопили низку міст, коли війська США та їхні союзники вийшли з Афганістану після майже 20 років війни. З того часу таліби намагаються впоратися з крахом економіки країни і зіткнулися з дедалі більш смертельним повстанством з боку угруповання "Ісламська держава".

Taliban forces in Afghanistan summarily executed or forcibly disappeared more than 100 former police and intelligence officers in just four provinces since taking over the country on Aug 15, despite a proclaimed amnesty, @HRW said today. https://t.co/SZfMHxz6Pe pic.twitter.com/R88adtcYMZ

— Heather Barr (@heatherbarr1) November 30, 2021
Теги по теме
Афганистан
Источник материала
loader
loader