З сьогоднішнього дня в Україні заборонили безкоштовні пластикові пакети в магазинах
З сьогоднішнього дня в Україні заборонили безкоштовні пластикові пакети в магазинах

З сьогоднішнього дня в Україні заборонили безкоштовні пластикові пакети в магазинах

З сьогоднішнього дня в Україні заборонили безкоштовні пластикові пакети в магазинах

Як ми вже розповідали, з 10 грудня 2021 року в Україні починає діяти перший етап обмежень, передбачений в законі №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Отже з сьогоднішнього дня у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг заборонено безоплатне розповсюдження деяких пластикових пакетів.

Заборона стосується наступних видів пластикових пакетів:

  • надтонкі пластикові пакети (товщина до 15 мікрометрів);
  • тонкі пластикові пакети (товщина від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.

Ці види пакетів більше не можна безкоштовно розповсюджувати, але ще можна продавати за ціною не менше:

  • пакет без ручок і без бічних складок – 2 грн;
  • пакет без ручок з бічними складками – 2,50 грн;
  • пакет з ручками без бічних складок — 2,50 грн;
  • пакет з ручками і з бічними складками – 3 грн.

Як виняток, залишиться в обігу лише первинне упаковування для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Це надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм.

 

Замінити шкідливі для екології звичайні пластикові пакети повинні паперові, біорозкладні пакети та торбинки багаторазового використання. Кажучи про біорозкладні пакети, вони повинні відповідати національним стандартам щодо утилізації. Кожен такий пакет повинен мати відповідне маркування. На пластиковий пакет забороняється нанесення слів «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо пакування насправді не відповідає вимогам.

За неправомірне розповсюдження пластикових пакетів (об’єктами роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг) передбачено штраф від 8 500 до 17 000 гривень. Повторне порушення цієї ж норми закону продовж трьох років карається вже більшим штрафом — від 17 000 грн до 34 000 грн. За порушення норми безоплатного розповсюдження пакетів суб’єкт господарювання можуть оштрафувати на суму від 1 700 до 3 400 грн. За повторне порушення цієї ж норми упродовж трьох років тягне за собою штраф до 8 500 грн.

Зазначимо, що обмеження вводитимуться в дію поступово, зокрема зараз, 10 грудня 2021 року, почав працювати перший етап — відмова від розповсюдження пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мкм (тонких). До 1 січня 2022 року заклади повинні припинити розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів. До 2023 року обмеження не поширюватимуться на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби і м’яса, продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

Теги по теме
Украина Верховная Рада Экология
Источник материала
loader
loader