Керуючий справами УПЦ розповів, про що моляться святителю Миколаю
Керуючий справами УПЦ розповів, про що моляться святителю Миколаю

Керуючий справами УПЦ розповів, про що моляться святителю Миколаю

Як повідомляє Центр інформації УПЦ про це розповів керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич).

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

«Хоча він і жив багато століть тому, у IV столітті, пам'ять про нього сильна в народі і практично в кожному будинку є ікона Миколая чудотворця. Ми молимося святому угоднику Божому в моменти найтяжчих випробувань, скорбот, хвороб, коли нема до кого більше звернутися. Він остання надія і вірний оплот.

Святий Миколай допомагає при гоніннях та несправедливості, у подорожах, у різноманітних складних, екстремальних ситуаціях», - сказав митрополит Антоній.

Він пояснив, чому святого називають образом кротості.

«У молитвах святителю Миколаю він названий образом кротості. І це найвища похвала людська. Кротість у сучасних людей асоціюється зі слабкістю, вважається її синонімом, успішні люди прагнуть бути сильними, зухвалими і, як вони вважають, в цьому причина їх успіху.

Але життя святих, особливо життя святителя Миколая, допомагає зрозуміти, що все з точністю навпаки. У жодної людини, яка знайома з житієм святого, він не асоціюється зі слабкою людиною, безвільною, а постає мужнім, відважним, стійким борцем за православну віру. Святий зупинив меч ката, яким хотіли відсікти голову ні в чому не винній людині, він завжди заступався за слабких і несправедливо скривджених людей, не боячись при цьому жодних наслідків. Відомо, що він звертався на захист безневинних до самого імператора», - наголосив архієрей.

Владика Антоній пояснив, що справжня кротість - це сила, а не слабкість.

«Істинна кротість - це вміння не навертати свою силу, таланти на зло. Справжня кротість - це велика сила. Це і є найвищим успіхом. Поки слабкі, а значить кроткі, ми сприйнятливі до Божої допомоги, приймаємо Його волю, зрікаючись своєї, співчутливі до ближніх, милосердні до загиблих і грішників. Але як тільки стаємо сильними, сподіваємось на себе, свої знання та таланти, відразу ж втрачаємо справжню силу і стаємо абсолютно немічні. Такий парадокс духовного життя», - пояснив ієрарх УПЦ.

Митрополит побажав віруючим здобути чесноту, яка була у святителя Миколая.

«За молитвами святителя Миколая будемо вирощувати в собі непереможну силу - кротість, яка долає всі перешкоди, негаразди, випробування і вселяє міцну віру в Бога і надію на Його постійну допомогу та великі милості. Святий отче Миколає, моли Бога за нас!», - підсумував владика Антоній.

Источник материала
loader
loader