84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів»
84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів»

84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів»

84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів» - Фото 1
84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів» - Фото 2
Майже половина всіх ЗМІ в країні закрилася.
84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів» - Фото 3
84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів» - Фото 4

Після приходу до влади угрупування «Талібан» в Афганістані 231 видання закрилося, а 6400 журналістів/ок втратили роботу. Про це йдеться у спільному звіті «Репортерів без кордонів» та Асоціації вільних журналістів Афганістану. 

Понад 60% працівників та працівниць медіа втратили роботу. Згідно з результатами аналізу, найбільше постраждали саме журналістки, з яких втратили роботу 84%. На початку свого правління таліби обіцяли не порушувати права жінок, однак з часом почали забороняти їм приходити на роботу та отримувати освіту на рівні з чоловіками. 

  • Читайте також: «Талібан» заборонив афганському телебаченню показувати серіали з жінками

У 15 з 34 провінцій не працює ні одна журналістка. У звіті стверджується, що таліби нав’язують ЗМІ умови роботи, зокрема забороняють наймати жінок. 

В Афганістані до приходу талібів було 543 ЗМІ. Наприкінці листопада 2021 року з них працювали 312, тобто 43% видань закрились впродовж трьох місяців. 

84% афганських журналісток втратили роботу з приходом талібів до влади – звіт «Репортерів без кордонів» - Фото 5

З-поміж 10 790 людей, які працювали в афганських ЗМІ (8 290 чоловіків і 2 490 жінок) на початку серпня, лише 4 360 (3 950 чоловіків і 410 жінок) все ще працювали на момент опитування для звіту. 

У Кабулі, де була найбільша кількість ЗМІ, закрилось кожен друге видання. Якщо раніше в більшості регіонів країни було близько 10 видань, то тепер в деяких заледве кілька набереться. 

У квітні 2021 року Афганістан посів 122-е місце з 180 країн у Світовому рейтингу свободи преси «Репортерів без кордонів».

Читайте також: 

  • «Режим змінився, сказали вони». Таліби не пустили журналісток-афганок на робочі місця
  • Вперше в історії таліби дали інтерв’ю жінці на ТБ. Згодом їй довелось покинути Афганістан з міркувань безпеки (ВІДЕО)

Нагадаємо, що «Репортери без кордонів» (RSF) у щорічному звіті повідомили, що станом на 1 грудня у всьому світі були затримані 488 журналістів і працівників ЗМІ. Це є найбільшою кількістю з 1995 року, коли RSF почали публікувати свої щорічні звіти.

15 серпня 2021 року «Талібан», більшістю країн визнаний терористичним рухом, без бою зайняв Кабул. Відтепер таліби контролюють майже весь Афганістан, окрім північної провінції Панджшер. Напередодні «Талібан» захопив найбільші міста країни, в тому числі Кандагар і Герат. Президент Афганістану Ашраф Гані втік із країни до Таджикистану.

Бойовики «Талібану» заявили, що «війна в Афганістані закінчена», і вже анонсували проголошення найближчим часом «Ісламського емірату Афганістан».

США та інші західні країни екстренно евакуювали свої дипломатичні представництва з Кабула. Масово тікають зі столиці й містяни. 

Стрімкий наступ «Талібану» став можливим, зокрема, через виведення американського контингенту з країни за наказом президента США Джо Байдена. У липні Байден заявив, що «Талібан» не зможе захопити весь Афганістан, адже «США залишають після себе добре озброєну й вишколену афганську армію». Війська США перебували в Афганістані з 2001 року.

Посилення в Афганістані «Талібану» спричинило хвилю вбивств журналістів, громадських активістів та посадовців. Від початку 2021 року в Афганістані вбили, поранили або викрали щонайменше 30 журналістів.

Фото: Gandhara

Теги по теме
Афганистан
Источник материала
loader
loader